Trh ojetin obohatí speciální produkty pro podnikatele

Podnikatelé si vybírají ojeté vozy vyšší ceny než činí průměr, které jim mohou sloužit jak pro práci, tak volný čas. Nyní se mohou těšit na specializované produkty. Například určitou formu operativního leasingu na ojetiny.

Největší prodejce ojetých vozidel AAA AUTO disponuje mnoha zajímavými statistikami. Podle jedné z nich si osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a majitelé malých firem vybírají auta v průměrné ceně 250 000 korun, což je o 70 000 Kč více než v případě ostatních zákazníků.

Hledají ale z pravidla mezi vozy, které díky své univerzálnosti mohou použít jak při práci, tak ve volnu. Jejich zájmu se tak těší automobily s karoserií kombi, SUV a MPV. Průměrně jde o vozidla ve věku 5 let.

„Předpokládáme, že zejména živnostníci a drobní podnikatelé chtějí využívat automobil mnohem častěji než běžný uživatel. Proto těmto klientům chceme nabídku co nejvíce přizpůsobit,“ říká generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Největší prodejce ojetých automobilů na našem trhu se proto v letošním roce chystá zaměřit právě na tuto skupinu zákazníků, jejichž počet v poslední době roste. „Tuto skutečnost vnímáme jako oživení ekonomiky na trhu s ojetými vozy,“ dodává Topolová.


AAA AUTO chce letos rozjet specializovaný program pro živnostníky, jehož součástí bude individuální přístup ke každému zákazníkovi, specializovaný tým obchodníků a speciální call centrum. „Cílem je rozšíření služeb pro firemní zákazníky na bázi dlouhodobé spolupráce s klienty a balíčky šité podnikatelům na míru. Třicet obchodních zástupců operujících po celé ČR zajistí ocenění a odkup vozů na adrese dané společnosti, pro společnosti s požadavkem na větší počet vozů tento servis zajistíme také při prodeji,“ říká Karolína Topolová.

Podnikatelům pak chce AAA AUTO nabídnout především vozidla s nízkým kilometrovým nájezdem. Navíc se chystá nabídnout i nové speciální služby, jako jsou mezinárodní transfery vozů pro firmy působící v různých zemích, balíčky poprodejních služeb a na míru šité programy pro různé skupiny podnikatelů.

Asi nejzajímavější novinkou je chystaný úvěrový produkt pojmenovaný Bumerang. Ten umožňuje pořízení vozu na úvěr s garantovanou výkupní cenou, popřípadě jeho zakoupení s doplatkem nebo výměnu za jiný. Tímto produktem AAA AUTO reaguje na tzv. operativní leasingy.

„Na našem webu, který měsíčně navštěvuje přes milion lidí, nabídneme specializované stránky pro podnikatele s možností on-line objednávek. Podnikatelům tak umožníme nákup kombinovaných balíčků osobních i pracovních vozů a unikátní možnost poskládat si svůj fleet z libovolného počtu značek aut, stejně jako kombinaci nových a ojetých vozů dle potřeb podnikatelů,“ uzavírá Karolína Topolová.

23.2.2016 7:51| autor: Milan Jirouš

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist