Toyota v USA prodala už milion Priusů

Američané po Priusech šílí. Koupili si jich už milion a jen 60 % hybridů prodaných v letošním roce mělo na zádí právě nápis Prius.

Ačkoli dealeři značky v Kalifornii panikaří, protože se vlivem zemětřesení v Japonsku zastavily dodávky „ekologických“ Priusů, auta se prodávají dál a skladové vozy mizí z krámů jako teplé housky. Toyota tak na americkém trhu překonala hranici jednoho milionu prodaných hybridů Prius a má důvod k oslavám.

Všichni sice víme, jak to s tou ekologií Toyoty Prius je a jak je to vůbec s hybridy celkově, ale to je jedno. Když mají zákazníci pocit, že to potřebují, ať si to kupují. My víme, že lze přírodě pomoci i jinak a lépe.

Toyota se chlubí tím, že od roku 2000, kdy uvedla první Prius na americký trh, ušetřila Američanům přes 881 milionů galonů benzínu, přes 2,19 miliardy dolarů za benzín a přibližně 12,4 milionů tun CO2, které by jinak nebohé matky s kočárky musely dýchat. Škoda, že se automobilka nezmiňuje o povrchových dolech na nikl v Číně a dopravě špinavými nákladními loděmi přes oceán. Je totiž dokázáno, že jedna taková loď je pro přírodu horší než 50 milionů osobních aut. Ať žije ta vaše ekologie, slavná Toyoto!

autoweb.cz

8.4.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist