Toyota GT 86 přenese data z telemetrie přímo do hry

Vaši jízdu na závodním okruhu s Toyotou GT 86 teď můžete snadno přenést přímo do hry Gran Turismo 6. Má to ale několik háčků...
toyota-gt-86-prenese-data-z-telemetrie-primo-do-hry.jpgCelá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Toyotu GT 86 asi nemusíme blíže představovat, stejně tak jako hru Gran Turismo 6. Teď ale můžete díky novému příslušenství japonskou zadokolku jednoduše přenést do počítačové hry, respektive přímo vaši jízdu s ní na závodním okruhu.

Telemetrie s názvem Sports Drive Logger se od 2. června objeví na japonském trhu za cenu 91 800 jenů (přibližně 17 600 Kč) a později se možná dostane i na další trhy. Nutno dodat, že smysl příslušenství je (a bude) v našich končinách velmi malý.

V současnosti zařízení podporuje jen tři japonské závodní okruhy – Fuji Speedway, Tsukuba Circuit 2000 a Suzuka. Podpora dalších motoristických svatostánků bude jistě přibývat, omezení na straně hry ale zůstanou. Pokud zkrátka takový brněnský nebo mostecký okruh ve hře není, tak tomu v nejbližší době nebude jinak. A vy s vaší Toyotou GT 86 máte prostě smůlu, jakkoli telemetrie vypadá lákavě.

Zařízení přes sběrnici CAN získává data z GPS, intenzitu sešlápnutí plynového nebo brzdového pedálu, úhel natočení volantu, otáčky motoru, rychlost vozidla, přetížení a tak dále. Ve hře se všechno úhledně promítne do několika grafů, ze kterých můžete vyčíst, kde jste cenné setiny sekundy ztratili. A vaši jízdu můžete obratem vypilovat za volantem virtuálního simulátoru.

Škoda jen, že Toyota nedotáhla dobrou myšlenku do konce, možnost přenést jízdu do hry mohla být vedlejší funkce zařízení, které by nebylo závislé na okruzích ve hře. Stačilo k telemetrii přidat ještě kameru, která by provozní data promítala přímo do obrazu podobně, jako to za příplatek umí třeba nová Corvette.

3.4.2014 3:30| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist