Touring Superleggera Disco Volante má zelenou, jenže…

...kde vzít dárce orgánů, když je jeden z nejzajímavěji vypadajících vozů současnosti postaven na základech podobně raritní Alfy 8C?

V roce 2012 se na ženevském autosalonu objevil „Létající talíř“, který se podařilo záhy spolehlivě identifikovat. Byl to koncept Disco Volante postavený italskou karosárnou Touring Superleggera, který svými tvary navazoval na jejich předešlý stroj Alfa Romeo 1900 C52, kterému se kvůli jeho neortodoxním tvarům začalo přezdívat Disco Volante, ergo létající talíř.

Nový vůz se ve svém předchůdci vzhlédl nejen designově, ale rovněž technikou, menší potíž byla jen v tom, že zrovna v Alfě Romeo 8C Competizione. Pokud to náhodou nevíte, Italové obdrželi na model 8C přibližně čtrnáct set objednávek, uspokojili však pouze 500 z nich, což tento vůz automaticky pasovalo do role pojízdné vzácnosti.

Měli byste to srdce nechat rozebrat jeho karoserii, ale nechat si ze základů postavit ještě vzácnější automobilový skvost?

V našem případě je to pochopitelně věc pouze teoretická a příliš vzdálená, již brzy však možná zjistíme, jestli některý z majitelů nepřemýšlí právě tímto směrem. Alfa Romeo totiž udělilo karosárně Touring Superleggera svolení nové Disco Volante vyrábět, jak ale správně tušíte, nové šasi pro něj stavět (tak trochu nepochopitelně) nebude.

Poněkud snadnější rozhodování budou mít majitelé 8C, kterým se podaří svůj vůz zbořit a ještě méně výčitek asi budou mít ti, kdo Alfu Romeo Competizione zakoupí právě za účelem přestavby, každopádně tak jako tak je to pro příznivce obou vozů Pyrrhovo vítězství.

Cenu přestavby Italové nezveřejnili a poskytovat ji budou pouze na individuální vyžádání, poměrně lakonicky se ovšem vyjádřili také k nabídnuté příležitosti: „Touring Superleggera dodá kompletní vůz šest měsíců poté, co dostane k dispozici Alfu Romeo 8C Competizione,“ píše ve svém sdělení. Podle informací kolegů z britského Autocaru vznikne pouze osm kusů, takže nějaké hromadné vybíjení milánských vozů nakonec nehrozí. Dvě auta již byla dokončena a na třetím se právě pracuje, příležitostí mít v garáži „Létající talíř“ tedy rychle ubývá.

zdroj: Autocar

13.9.2013 11:30| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist