Tohle není Ferrari GTO

...je to replika postavená z Nissanu 280Z a poháněná motorem BMW V12. To ale ještě není to nejzajímavější.

Pokud se trochu zajímáte o auta, víte, že na internetu se takových nabídek pohybuje spousta. Více či méně zdařilé plastové odlitky pár šikovných chlapíků nabastlí na Pontiac Fiero, nebo jiný snadno dostupný a aspoň částečně sportovní vůz a je vymalováno.

Přesně takhle začala svůj život i tahle replika Ferrari GTO. Kit se jmenuje Alpha1 a ve své podstatě je to nezměněný Nissan 280Z v jiných šatech. Onen šikovný chlapík ovšem zjistil, že ho to auto nějak nebaví a tak ho prodal v internetové aukci eBay dvěma šikovným… slečnám. Ty s pseudo-GTO jezdily nějakých šest let, ale pak se rozhodly, že by chtělo trochu vylepšit. A přesně tady to začíná být zajímavé.

Michelle a její kamarádka Haley celé auto odstrojily a vyměnily každý panel karoserie. Některé prý sice původně pocházely z podobných kitů, ale Michelle je všechny upravila, aby perfektně seděly. Některé vdechy a výdechy na karoserii jsou teď na rozdíl od jiných replik plně funkční, ze zádi zmizely třetí dveře, které nahradilo klasické víko kufru.

Šikovné slečny prodloužily rozvor vozu a posunuly přepážku mezi motorovým prostorem a interiérem, takže proporce auta se limitně přiblížily originálu. Původní šestiválec s pětistupňovou převodovkou letěl do koše, nahradil ho pořádný motor – vidlicový dvanáctiválec a šestistupňová převodovka původem z BMW 850 Csi. Děvčata ještě předělala mazání, které teď využívá suchou olejovou vanu, osadila ho škrtícími klapkami Dellorto a připojila elektronické zapalování Electromotive Tec3r.

Aby toho nebylo málo, volant se přestěhoval zleva doprava – jenom aby svou repliku odlišily od těch ostatních.

Podle našeho názoru už to ani nebylo třeba – jen minimum jiných replik vypadá takhle dobře. Nejlepší na tom ale je, že se majitelky nesnaží ostatní přesvědčit, že je to pravé Ferrari – jen prostě chtěly co nejhezčí repliku. V budoucnu prý plánují větší brzdy i kola. My zase plánujeme, že si na ně seženeme telefon.

Honza Koubek

26.6.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist