Tohle by dnes nenatočili! Stará reklama na Tatru 603.

Ekologie, spotřeba, spotřeba a ekologie. Životní styl, spotřeba, systém start/stop, ekologie. A spotřeba. Tolik ve zkratce k tomu, co dnes většinou obsahují reklamy na nové modely aut. A taky nesmíme zapomenout na bezpečnostní systémy.

Ne že bychom nutně potřebovali utrácet peníze za nenasytná auta (nízká spotřeba je fajn), životní styl je také v pořádku (jde ale o to, že se mnohdy automobilky stylem ohánějí, ale styl je přítomen jen ve virtuální rovině) a ekologie?


Samozřejmě nechceme aby umírali lední medvědi, toužíme, aby se do řek vrátili pstruzi a aby naše děti dýchaly čerstvý vzduch. Vážně nic proti pozitivnímu vztahu k přírodě a životnímu prostředí. Nebo bezpečnosti, po které sami také voláme. Ale v reklamě by to chtělo naším pohledem více invence, větší šmrnc, náboj.

Na nedostatek napětí, akce, kontroverze si nemůžeme stěžovat, pokud se podíváme-li se na původní reklamu na Tatru 603. To vezmete záporného hrdinu s kladným charismatem, posadíte ho do auta jedinečného auta a necháte policii, tedy pardon, esenbáky, aby se pokusili provokatéra chytit.

Nechme teď stranou, že tahle reklama je více krátký film než filmařina účelově šitá horkou jehlou, že má nejen styl, ale příběh. Je až neskutečné, že reklama vznikla ve své době a u nás. No jen si to představte, reklamní šot, který vlastně říká „kup si naše auto, můžeš si dělat co chceš a policie na tebe nemá…?“ 

13.9.2013 10:00| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist