Tipnete si, kolik řidičů dokáže u auta vyměnit žárovku?

Průzkum, který odhalí možná víc, než bychom chtěli vědět. Nejde jen o čísla, ten výsledek svědčí i o naší (ne)šikovnosti.

Starší ročníky si možná pamatují doby, kdy péče o auto nebyla definovaná pouze výjezdem do servisu, ale o své dvoustopé dopravní prostředky se ve větší či menší míře starali samotní řidiči ve svých garážích, nebo klidně i na ulici.

A ne, nemyslíme teď něco ve stylu scény „stěrače stírají, ostřikovače stříkají“ z filmu Vrchní, prchni! I když zmínkou o tomto filmu se dotýkáme tématu víc, než by se mohlo zdát, protože dolití vody do ostřikovačů je úkon, který zvládne svépomocí dnes 76% řidičů tedy alespoň posle průzkumu, který provedl Seznam.cz.

Se složitějšími pracemi, je to horší a horší, protože vyměnit prasklou žárovku zvládne u svého auta jen asi polovina řidičů, přesně 57%. A dolít olej? Přestože jde o podobný úkon, tak tady už si ví rady jenom 51% dotazovaných.

Výměna brzdových destiček je pak realizovatelná svépomocí pro 15% řidičů, do ještě složitějších akcí se pak pouští už jen 6% automobilistů.

4.9.2014 12:29| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist