Tipněte si, kolik lidí se vejde do Mini

U příležitosti dne Guinessovy knihy rekordů padly dvě nové mety v počtu lidí vměstnaných do Mini. A bylo se přitom na co dívat.

Nové světové rekordy stanovil tým britských gymnastek. Není těžké dovodit proč. Chlapi z přístavu k tomuto účelu asi nemají zrovna vhodnou tělesnou stavbu.

Při prvním pokusu se do starého Mini vešlo celkem 23 děvčat. Není divu, původní Mini bylo revoluční svou chytrou konstrukcí a  využitím vnitřního prostoru.Hlavní rekordní událost pak zahrnovala současné Mini modelového roku 2012. Gymnastky na překonání rekordu měsíce pilně trénovaly. Kromě protahování svalů a kloubů ještě musely co nejchytřeji vyřešit rozmístění ve voze.

Naskládat co nejvíc lidí do jednoho auta je trochu takový tetris ve velkém. Pravidla jsou také přísná. Během pokusu musí být zavřená všechna okna, dveře a kufr alespoň na pět sekund.V londýnském Potters Fields Parku se nakonec do auta vešlo celkem 28 ohebných děvčat, o jednu živou duši víc než při loňském rekordním pokusu. Tehdy gymnastky uzmuly rekord týmu tanečnic, kterých se do auta vešlo 26.

Pokud bude tento stoupací trend pokračovat, máme takový pocit, že bychom děvčatům napřesrok mile rádi pomohli. Místo pro jednoho redaktora by se uvnitř určitě našlo.

16.11.2012 1:00| autor: Hugo Kottás
Více o tématu: Minirekord

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist