Tipcars Pražský Rallysprint 2016 se koná už o tomto víkendu!

Oblíbený závěr soutěžácké sezóny v podání exhibičního závodu v centru hlavního města je opět tady, doslova a do písmene za pár dní.

Jen v krátkosti, snad pro úplné nováčky „v oboru,“ krátký výlet do minulosti. Poprvé se na tratě rallysprintu vyjelo poslední listopadový víkend roku 1995 a na startu se sešlo velmi zajímavé startovní pole. Přes startovní rampu kromě špičky republikového šampionátu v čele s Ladislavem Křečkem, Stanislavem Chovancem, Raimundem Baumschlagerem a Enrico Bertonem, přejel také tovární mladoboleslavský tým v čele s Emilem Trinerem a Pavlem Siberou, kteří na řeporyjské rychlostní zkoušce ukázali prokřehlým divákům Škodu Felicia Kit Car.

A jezdí se, s mírnými obměnami, vynucenými přestávkami, stále. Dvaadvacátý ročník Pražského Rallysprint startuje ofciálně v pátek 2. prosince 2016 přejímkami, reálně se bude jezdit v sobotu 3. prosince, start je naplánován na 9:15 hodin. Je třeba zmínit, jak se píše na webu pořadatele, že Tipcars Pražský Rallysprint 2016 „je volný automobilový závod, který je vypsán pro jezdce a spolujezdce s platnou licencí FAS AČR. Jezdci budou startovat s vozy odpovídajícími technickým předpisům. Akce se odehrává opět v okolí pražského Strahovského stadiónu, 5 rychlostních zkoušek, z toho 3 okruhové.“

Jednorázové vstupenky se budou prodávat v den závodu, tj. 3.12. 2016 v prostoru před vstupy do diváckých zón a servisní zóny. Po zakoupení vstupenky budou moci návštěvníci kamkoliv do vymezených prostorů, do servisní zóny, přičemž nebude chybět občerstvení ve stanech na volné ploše.

Je nutné vědět, jak je to se vstupenkami ohledně ceny, tedy na pátek 2.12.2016 je vstup volný – od cca 8 hodin se budou konat technické přejímky přístupné veřejnosti s volným vstupem do servisní zóny. A sobota 3.12.2016? Vstup je 250 Kč pro dospělé a vstup volný mají děti do 15ti let v doprovodu rodičů a osoby se zdravotním postižením.

Podle aktuálního seznamu přihlášených posádek se objeví Karel Trněný, Igor Drotár, Jaromír Tomaštík, Grzegorz Grzyb, Vojtěch Štajf, Antonín Tlusťák nebo třeba dlouholetý šampion závodu, Václav Pech.

Kompletní info na PražskýRallysprint.cz

30.11.2016 10:31

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist