neaktualni The Most Rally Sprint: mostecký závodní okruh zve na novinku v rally

Divácky atraktivní motoristická rozšiřuje nabídku akcí, které společnost Autodrom Most pořádá pro nejširší veřejnost. Kromě závodních aut je připraven jak v areálu závodního okruhu, tak i mimo něj, bohatý doprovodný program.

Hned na začátek by měla zaznít asi ta nejdůležitější informace a tou je datum, připravde si diáře, The Most Rally Sprint se koná 13. a 14. listopadu 2015 a místo konání je zřejmé už z názvu, sejdeme se na závodním okruhu v Mostě.

I když nejenom tam, jak bude upřesněno vzápětí. Nultý ročník exhibičního závodu v rally sprintu, The Most Rally Sprint, ovládne jak areál závodního okruhu, tak také i centrum Mostu, součástí závodu bude bohatý doprovodný program, který zahájí páteční slavnostní start na mosteckém 1. náměstí.


A proč rally sprint, pro uzavřený závodní okruh disciplína vcelku netypická? Důvodem uspořádat závod v rally sprintu na uzavřeném okruhu je podle generálního ředitele společnosti Autodrom Most Jiřího Voloveckého zejména záměr organizátorů poskytnou jezdcům i divákům zajímavý a neobvyklý zážitek a ukázat, že autodrom má ambice pořádat atraktivní akce nad rámec původního zaměření, jímž jsou okruhové závody silničních motocyklů a automobilů.

„Návštěvníci se mají opravdu na co těšit. Výhodou závodů v rally sprintu je nejen jejich nesporná atraktivita, ale zejména bezpečnost. Uspořádání rally v uzavřeném areálu odbourává riziko nehod a hlavně návštěvníci budou mít možnost sledovat celý závod z diváckého svahu. Uvidí tak celý jeho průběh od startu až do cíle. Věříme, že si nový závod The Most Rally Sprint najde své příznivce a podaří se tak vytvořit tradici. Zveme proto všechny, kteří mají rádi nové a neotřelé akce, rychlé stroje a samozřejmě neopakovatelnou atmosféru rallyových závodů, aby se přišli v listopadu podívat,“ uvedl Volovecký.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Na okruhu v Mostě se běžně závodí v tahačích či odlehčených okruhových speciálech, anebo třeba driftuje. Teď bude hlavním tématem rallysprint.

Na The Most Rally Sprintu by se měli ukázat jak ostřílení borci z naší závodnické elity, tak také začínající jezdci. „Doufáme, že nový podnik v kalendáři rally sprintu přiláká zkušené závodníky, ale i mladé začínající jezdce. V současné době se všemi intenzivně jednáme,“ doplnil Luděk Diviš, který má na starosti sportovní a technickou stránku The Most Rally Sprint.

Upozornil na neobvyklé propojení závodní dráhy s přilehlým polygonem. „Rychlostní zkoušky se uskuteční na závodním okruhu a přilehlých obslužných komunikacích, také ale na speciálně vytvořených trasách na polygonu. The Most Rally Sprint se skládá ze dvou rychlostních zkoušek. Každou z nich účastníci absolvují dvakrát. Jejich celková délka je 28,6 kilometru,“ dodal Diviš.

Podrobněji k harmonogramu akce – diváci se ale kromě samotného závodu, jemuž je vyhrazen areál autodromu v sobotu 14. listopadu od 12:00 do 15:00 hodin, mohou těšit na celou řadu doprovodných atrakcí. Vedle avizovaného slavnostního startu spojeného s autogramiádou jezdců na centrálním 1. náměstí v pátek v 17:30 hodin čeká návštěvníky i hudební vystoupení a ohňostroj. V sobotu bude areál autodromu přístupný pro veřejnost už od 08:00 hodin.

„Děti mohou zdarma využívat skákací race zonu a hřiště, připravili jsme pro ně také soutěže. V polední přestávce jistě zaujme akrobatické letecké vystoupení či ukázky kaskadérského umění. V rámci offroad programu se zájemci mohou svézt i v bojovém vozidle pěchoty. Chybět nebude přehlídka historických vozidel a závodních speciálů – tahačů týmu Buggyra připravených na start legendární soutěže Dakar v příštím roce. Měly by dorazit i závodní trucky úspěšného roudnického týmu,“ upřesnila Tereza Zajíčková z Autodromu Most. „Samozřejmě přejeme týmu Buggyry hodně štěstí a co nejlepší umístění v jedné z nejnáročnějších soutěží světa.“

Kompletní informace najdete na webu organizátora, takže jen ve zkratce základní „divácké“ detaily. Vstupné stojí 100 Kč, vjezd na parkoviště je za 50 Kč a autodrom nabízí i možnost prožít The Most Rally Sprint jako VIP host. Vstupenka za 790 Kč nabízí jinak nedostupný zážitek. Kromě celodenního vstupu do areálu autodromu zaručuje VIP parkoviště pro odstavení vozu, VIP zázemí s výhledem na start jedné z rychlostních zkoušek závodu, celodenní občerstvení, komentovanou prohlídku závodního dakarového speciálu či upomínkový dárek.

5.11.2015 10:54| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist