TechArt vyhrál závod tunerů

700koňový GTstreet TS ovládl německou Tuner Grand Prix 2008 na okruhu Hockenheim.

Tuner Grand Prix je (to byste neuhodli) každoroční klání německých tuning firem. Koná se na okruhu Hockenheim a jednotlivé vytuněnosti soupeří nikoli mezi sebou, ale se stopkami. Přihlášená auta jsou rozdělena do několika tříd podle výkonu a stupně vytunění.

Letošní Velké ceně ladičů vládl TechArt GTstreet RS, založený na Porsche 911 GT2. Závodní pilot Jörg Hardt, který jinak jezdí Porsche Carrera Cup, prohnal upravené Porsche po Hockenheimringu v čase 1 minuta 6,811 s, což TechArtu zajistilo vítězství. Nejinak tomu bylo v kategorii aut bez střechy, kterou vyhrál model GTstreet Cabriolet s časem 1 min 10,382 s. Za jeho volantem seděl opět Hardt.

Vítězný TechArt GTstreet RS vychází z „normálního“ GTstreet, pro závod byl ale obdařen výkonem 515 kW/700 koní a točivým momentem 860 Nm. Plně nastavitelný podvozek Bilstein byl seřízen speciálně pro podmínky Hockenheimringu.