TechArt Cayenne Magnum

I sériová verze vypadá hodně důrazně, ale Magnum jde mnohem dál. Je o velikost širší, má 22palcová kola a s výkonem 600 k zrychluje na stovku za 4,5 sekundy.

Cayenne je auto, které si ani ve slabší sériové podobě nemusí na silnici stěžovat na nedostatek autority, a i když si muselo od začátku zvykat na smíšené ohlasy na své tvary, respekt mu nikdo neupírá. Oficiální verze vás dokáže spolehlivě vytrhnout z letargie, když se vám vynoří ve zpětném zrcátku, ale když v něm objevíte Cayenne Magnum, bude vás strašit přímo ve snu.

 

Karosérie vypadá i v základním provedení dost mohutně, ale v úpravě Magnum je v blatnících o dalších osm centimetrů širší, což lze dobře vysvětlit, pokud se do nich mají vejít dvaadvacetipalcové jednodílné ráfky TechArt Formula. Vpředu i vzadu jsou obuté do pneumatik ContiSportContact II s rozměry 295/30, v případě Cayennu Magnum schválené až do rychlosti 300 km/h.

 

Nepřehlédnutelná čelní maska je plná zvětšených průduchů, přichází se dvěma páry mlhovek a díky lepší aerodynamice také snižuje vztlak na přední nápravě.

To samé má vzadu na starost difuzor zabudovaný do zadního nárazníku, tvarovaném kolem dvojice nerezového výfuku TechArt se čtyřmi oválnými koncovkami.

Zvýrazněné přední a zadní blatníky opticky spojují zvýrazněné prahy.

 

Naštěstí nezůstává jen u optických úprav, které by v tomto rozsahu působily bez patřičně zvednutého výkonu až komicky.

Základní Cayenne S s atmosférickým motorem má výkon zýšený na 360 a 380 koní. U Cayennu Turbo se díky přeplňování otevírají mnohem širší možnosti. S přeprogramovanou řídicí jednotkou a sportovním filtrem se mu výkon zvýšil ze sériových 450 koní na 510 koní a 720 Nm točivého momentu. Zrychlení z nuly na sto trvá 5,0 sekundy a nejvyšší rychlost je posunutá na 274 km/h.

 

V přípravách je ale ještě odvážnější provedení s dvojicí větších turbodmychadel, účinnějším mezichladičem, sportovním výfukem a přepracovaným sáním. S průchodnějším filtrem a hlavně jinou řidici jednotkou je výkon nejvyšší verze 600 koní a točivý moment 865 Nm. Zrychlení z nuly na sto u ní klesá na 4,5 sekundy, nejvyšší rychlost je 292 km/h.

 

Ke změnám došlo i na podvozku s pneumatickým odpružením a se sportovním modulem je možné ho snížit až o 60 mm pro jízdu na silnici, nebo naopak zvýšit o 70 mm pro jízdu v terénu.

 

V nabídce jsou i různé stupně úprav interiéru, od zabudování vybraných doplňků do továrního provedení, až po přípravu zakázkového celokoženého interiéru TechArt se zabudovaným multimediálním systémem.

redakce 4men

27.12.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist