Takto se v Rusku vyrábí padělaný olej světových značek, ilegální obchod jde do miliard

Zatímco v Číně padělají auta, v Rusku se celkem slušně rozjel byznys s napodobeninami motorových olejů. Odhalená skupina měla měsíční obrat kolem 341 milionů korun.

Země, kde zítra již znamená včera, opět jednou dokazuje, jak jsou někdy její možnosti a schopnosti skutečně neomezené. Aktuálně o tom můžou vyprávět především ruští oficiální zástupci petrochemických značek, jako jsou Shell, Total, Castrol, Elf, BP, Mobil, Liqui Moly a další.

Všechny detaily tohoto případu neznáme, ale podle dostupných informací rozjela dvojice podvodníků z Moskvy něco jako plničku olejů, které stáčela do padělaných obalů s poměrně zdařile vytvořenými kopiemi etiket zmiňovaných značek a dále je distribuovala do servisů a prodejen jako originální zboží.

Svůj byznys provozovali ve čtyřech opuštěných skladech na předměstí, na „lince“ zaměstnávali přistěhovalce bez povolení k pobytu a skupina si dodala dost odvahy, aby z plastových obalů nakupovaných v Bělorusku vytvořila také padělané verze originálních olejů dodávaných pro servisy automobilových značek Ford, Mazda, Toyota, BMW, VW či Nissan.

Že to není první a jistě ani poslední případ podobného druhu, v zásadě nepochybujeme, je však docela zajímavé, v jakém rozsahu tato výroba probíhala. Podle ruských úřadů si skupina měsíčně přišla na v přepočtu přibližně 340 milionů korun, tedy na něco málo přeš čtyři miliardy korun za rok, i když předpokládáme, že jde spíše o obrat než čistý zisk.

Co nám v tomto příběhu poněkud schází, jsou informace o tom, jaká byla výsledná kvalita prodávaných padělků, zdali se to už nějak dotklo řidičů, kteří do svých aut nevědomky nechali uvedený olej nalít, případě jestli se mohly tyto napodobeniny dostat za ruské hranice, a pokud ano, tak kam. Více možná řekne pětice lidí, která v souvislosti s tím skončila za mřížemi.

zdroj: Automotorblog.com

8.1.2016 3:30| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist