Tajné projekty: Nový VW Golf!

Další verze praotce a evergreenu mezi hatchbacky možná vybočí ze stojatých vod německého konzervativního designu.

Nelze popřít, že Golf má v Evropě, ale také na našem trhu zcela výsadní postavení. Když si odmyslíme domácí Škodu, pro spoustu lidí je dalším hatchbackem právě Golf a až potom někteří možná začnou uvažovat o jiných značkách. Je to trochu škoda, protože velmi kvalitních a designově zajímavých alternativ je dnes spousta.

Důvodem je obrovská setrvačnost, kterou zákazníci vykazují. Po sametové revoluci si koupili Golfa, protože to bylo jediné „západní“ auto, které si mohli dovolit… a od té doby už u něj zůstali. V dobrém i špatném.

Volkswagen Golf fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Volkswagen Golf fotogalerie

Pozitivní je, že poslední generace bestselleru VW vůbec není k zahození. Podvozek je schopný, motorová paleta uspokojí snad každého a kultovní model GTI si po dlouhé pomlce opět svou značku zaslouží.

Když si ale odmyslíme špičkově vybavené a sportovní verze, Golf je až nepříjemně konzervativní. Dnes už ho člověk na ulici úplně přehlédne a ani v interiéru se majitel nedočká žádných příliš osvěžujících trvarů. Jistě, všechno funguje, jak má, ale za své peníze (a v případě Golfu jich bývá víc, než u některých konkurentů) bych si představoval alespoň trochu nějakého vizuálního dramatu.

Nic ovšem není ztraceno. Společně s ostatními kolegy novináři jsem na ženevském autosalonu mlsně obcházel zářivě modrý VW Concept A, kombinaci SUV a kupátka a v hlavě mi blikal výstražný vykřičník. Stačí si odmyslet vysoký podvozek a extrémně dramatické proporce a tohle dost dobře může být příští Golf.

Když se podíváte na naší exkluzivní počítačovou grafiku, spoustu prvků z Conceptu A určitě najdete. Ale neztrácí se ani nezaměnitelná silueta Golfu. Teď ještě, aby se ve Wolfsburgu nebáli a trochu se vyřádili na palubní desce…

Honza Koubek

27.4.2006 3:16

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist