Tajné fotky: Porsche Cayenne

Další snímky nového Porsche Cayenne odhalují důležité detaily.

To, že Porsche usilovně pracuje na novém SUV Cayenne, je věcí známou. Zatím nebylo jasné, co se s novým modelem bude dít, ale z těchto čerstvých špionážních fotografií lze leccos vydedukovat.

Asi nejmarkantnější změnou bude zmenšení celého automobilu, které s sebou ponese i razantní redukci hmotnosti. Na fotografiích jsou vidět kola „utopená“ v blatnících a jejich nečekaně malý rozměr, což by odpovídalo právě chystanému zmenšování. Důvod je prostý – nutnost snížit emise a spotřebu. Ke snížení emisí má pomoci jak diesel, tak i hybridní systém, který už byl několikrát odložen. Těžko říci, co se bude dít s benzínovými pohonnými jednotkami, zda Porsche zůstane u současných, nebo zda vyvine úplně nové motory.

Jelikož v minulosti se objevily zavádějící informace o chystaném menším SUV od Porsche, zmenšení modelu Cayenne bude podle všeho velmi radikální. Nechceme odhadovat, kolik bude vážit nebo měřit, ale nový Cayenne už nebude takový mastodont. Jeho vzezření by mělo být vyváženější.

Nové Porsche Cayenne by se mělo objevit na trhu v roce 2010, následně dorazí přepracovaní sourozenci Audi Q7 a Volkswagen Touareg. Porsche má teď  u VW hlavní slovo, takže logicky upřednostňuje své modely.

autoweb.cz

2.2.2009 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist