Švýcarsko chce zakázat auta!

Tamější strana zelených na to jde pěkně zostra.

Švýcarsko má možná jedny z nejkrásnějších silnic v Evropě, jenže šikana řidičů a majitelů aut nezná mezí. Oproti švýcarským zvyklostem jsou nějaké naše spotřební daně z paliv a maziv nebo stacionární radary jen slabým čajíčkem.

Švýcarská strana zelených si ale nebere servítky s nikým, kdo má něco našetřených financí a tu drzost koupit si trochu lepší auto. Jak neetické a sociálně nespravedlivé! Zelení předložili návrh, aby byla zakázána všechna auta s pohotovostní hmotností vyšší než 2200 kg nebo emisemi přes 250 g CO2 na kilometr jízdy v kombinovaném cyklu.

Návrh by tak postavil mimo zákon všechny produkty Ferrari, Maserati, Lamborghini, divize M od BMWvětšinu Porsche. A to prosím v zemi, která dává každoročně světu autosalon v Ženevě. Prostor by zbyl jen pro většinu čtyřválců, pár šestiválců a městská supermini.

Podobně jako v Kalifornii i ve Švýcarsku může zákon předložit kdokoli, pokud k němu získá určitý počet podpisů. Nemělo by nás překvapit, že v tak ekonomicky vyspělé a bohaté zemi se najde několik jedinců závidějících jiným lidem lepší a dražší auta.

Sice je to zatím pouze návrh, o kterém se bude hlasovat, ale nezapomínejme, že Švýcarsko je země, která zakázala veškeré formy motorsportu v roce 1955 jako reakci na velmi tragickou nehodu v Le Mans toho roku, kdy po vylétnutí auta z dráhy zahynulo 80 diváků.

autoweb.cz

11.8.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist