Suzuki prodalo 50 milionů aut

Zkuste si tipnout, jak dlouho trvalo značce dosáhnout vysokých prodejních čísel a kde automobilka prodává nejvíce svých produktů.

Na jakém trhu je Suzuki nejúspěšnější? Je to ten domácí, japonský… Právě ten má největší zásluhu na prodejích značky, s podílem 44 %.
Za ním následují ostatní asijské trhy s 37 % a Evropa, ta zaujímá pohledem prodejů na dálném východě podíl 11 %.

Ten, kdo by tipoval, že se Suzuki prodává nejvíce v Americe, hluboce by se mýlil, právě tam je situace zcela opačná, severoamerický region „zvládne odbavit “ asi 3 % a Jižní Amerika 2 % prodejů značky. Na ostatní regiony pak připadají 3 % prodaných aut.S výrobou automobilů začala společnost Suzuki v roce 1955, kdy představila první vůz pod názvem Suzulight. Ten se po velkém úspěchu v Japonsku začal v roce 1959 vyvážet do dalších zemí světa.

Dnes Suzuki vyrábí automobily ve dvanácti továrnách v jedenácti zemích světa, odkud směřují do 179 států po celém světě. Naším pohledem má největší význam výrobní závod v Maďarsku, odkud se dováží modely Splash, Swift a SX4 a japonské továrny Iwata a Sagara, kde se vyrábí modely Jimny, Grand VitaraKizashi.Pohledem do historie prodala značka svých prvních 10 milionů v červnu 1989, dalších 20 milionů o devět let později, v červnu 1998. Na hranici 30 milionů se Suzuki dostalo v říjnu 2004. Prodat dalších deset milionů aut pak zabralo značce nějakých pět let, 40 milionů prodaných aut oslavili v Japonsku v červnu 2009.

DOPORUČUJEME: Podvodníci s pojištěním zlomili rekord

A teď tady máme tedy kulaté výročí 50 milionů prodaných automobilů, této mety se automobilka Suzuki dotkla po osmapadesáti letech od zahájení prodeje, přesněji tedy v březnu 2013.

Autoweb.cz

4.4.2013 5:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist