Subaru končí ve WRC!

Mnoho velkých automobilek ukončuje své působení v několika významných šampionátech, Subaru nyní také.

Současná situace motorsportu nepřeje. Z jedné strany na něj tlačí zástupy ekoteroristických pomatenců, kteří neuznávají bezdůvodné kroužení kolem dokola, nesmyslné pálení paliva a vypouštění „céódva“ a ze strany druhé je omezován samotnými automobilkami, které nechtějí sypat těžce vydřené peníze do něčeho, co nepřináší kýžený výsledek. Prezentace značky je k ničemu, když si nyní stejně nikdo auta nekupuje.

Podobnými argumenty se ohání všechny automobilky, které se během posledních týdnů stahují z velkých cen. Nejprve jsme se dozvěděli o Audi, které ukončuje své působení v kategorii P1 v zámořské sérii ALMS, kde závodí prototypy Le Mans. Audi je od včerejška následováno značkou Porsche, která končí v nižší kategorii P2 a soustředí se pouze na podporu týmů v kategorii GT2.

To, že se Honda stáhla z F1, je krok spíše rozumný než politováníhodný, ale dnes začala vyplouvat na povrch velmi znepokojující zpráva o tom, že Subaru ukončí své působení ve WRC! Nejprve se jednalo jen o spekulace, ale později vyšlo najevo, že tomu tak skutečně je. Z týmu prosákla informace, že automobilka nebude dále podporovat odvětví motorsportu, kde jsou neustále měněna pravidla k horšímu. Subaru tak prý bude následovat Suzuki, které před pár dny ukončilo projekt automobilu kategorie WRC. Jejich Suzuki SX4 WRC se na tratích ani moc neohřálo. Podle dostupných informací nechtějí oba výrobci, jak Suzuki tak Subaru, připravovat nová auta pro kategorii S2000 a raději budou na zakázku stavět vozy pro soukromé týmy. Subaru tedy dále v rally uvidíme, ale ne s tovární podporou.

Obáváme se, vážení přátelé motorismu, že se nám nad okruhy a rychlostními zkouškami zatahují mračna.

autoweb.cz

17.12.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist