Starší technologie, ale přesto stále velice kvalitní kartáčové elektromotory

Ačkoliv se již jedná o jednu ze starších technologií, tak jsou stále elektrické motory s použitím kartáčové technologie velice oblíbené. Jsou dostupné, je jich naskladněné ohromné množství, a výměnou za svoje dovednosti nabízí i poměrně dost příjemného hodnoty.
produktfilter_seite_bild_oben-titulka-1100x618.jpg Zdroj: Bühler Motor

Přitom je další výhodou i fakt, že jsou cenově dostupné široké veřejnosti. Zkrátka i kartáčové motory jsou v době, kdy všude vládnou bezkartáčové, velice oblíbené. Pojďme se společně přitom podívat na to, proč tomu takhle je a zdali budou i do budoucna kartáčové motory stále tak moc oblíbené.

Jaká je technologická funkce kartáčových motorů?

Uvnitř kartáčových motorů najdeme komutátory. Také proto jsou velice často elektrické motory Bühler realizovaná pomocí bezkartáčové technologie nazývané jako komutátorové. Komutátory přitom fungují tak, že se do nich neustále dostává napětí. Stejnosměrný proud je střídavě vpouštěný do jednotlivých komutátorů, načež potom aktivně reagují magnety uvnitř motoru jako takového.

Statická část je osazena pevnými magnety a hlavní výhodou, kterou vám nabídne kartáčový motor, je velké rozmezí otáček, které dokáže soupeřit i s podstatně novějšími technologiemi. Kartáčové motory jsou tak z tohoto pohledu opravdu velice kvalitní technologií. Většinou je najdeme plně zapouzdřené tak, aby komutátorové DC motory Bühler byly v bezpečí před porušením vnitřního mechanismu. Komutátory by totiž svým znečištěním mohly výrazně snížit svoji efektivitu nebo narušit kompletní běh motoru.

Jaké jsou výhod komutátorových motorů?

Ačkoliv jsou komutátorové motory starší technologií, tak dokáže v mnoha ohledech držet tempo i s novějšími konstrukcemi elektromotorů. Přednost, kterou mají především, je jejich univerzálnost použití. Pokud zakupujeme bezkartáčové EC motory Bühler tak dost často kupujeme s konkrétními vlastnostmi podle mechanismu, kam bychom chtěli motor umístit.

Bezkartáčové motory přitom dokáží víceméně v jakémkoliv kompatibilním mechanismu najít ideální výkon a hodnoty. Mimo toho dokáží přijímat nejen stejnosměrný, ale v určitých mezích také střídavý proud, což by jiné technologie nemuseli unést. Vysoké rozmezí otáček je potom další výhodou, která je rozhodně jedna z nejsilnějších.

 

30.6.2022 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Bühler Motor

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist