SSC Ultimate Aero EV: další info

Elektrický supersport by se mohl stát průkopnickým.

O SSC je známo, že na základech svého rekordního automobilu připravuje elektrický supersport. Podle posledních zpráv jak od výrobce tak i ze zákulisí se podařilo vyřešit několik zásadních potíží, takže vývoj se může posunout zase o kus dál. Nemá se prý jednat o vyloženě sériové auto, ale o jakousi pokusnou omezenou sérii, která ukáže, jestli má použitá technologie praktické využití.

SSC použilo novou generaci akumulátorů, nové systémy rekuperace brzdné energie a efektivnější elektromotory. Celý mechanismus je rovněž lehčí, má nižší odpory a nižší spotřebu energie. I tak ale čeká vývojáře ještě hodně práce.

Nový systém se jmenuje AESP (All-Electric Scaleable Powertrain) a podle SSC bude možné nabít akumulátory na téměř plnou kapacitu za 10 minut (!!) ze standardní americké 110V zásuvky. Potom mají prý vystačit na dojezd 250 – 320 km. Samozřejmě za předpokladu, že nebudete používat plný potenciál dvou elektromotorů o výkonech 500 koní. Ano, tohle elektrické žihadlo vyvine výkon 1000 koní. A to jsme ještě nemluvili o točivém momentu, který je k dispozici ve své plné výši od jedné otáčky elektromotoru…

Jak již bylo řečeno, tohle superauto je hlavně pojízdnou laboratoří. Firma SSC chce především dokázat, že jejich elektrické pohony jsou spolehlivé, výkonné, kompaktní a levné. Koncem roku chce spustit sériovou výrobu pohonného systému AESP, který by měl najít své uplatnění především v pracovních strojích, které jezdí pouze krátké vzdálenosti a spoustu času stráví stáním a čekáním. Ideální by tak byl například pro dodávky zásilkových služeb, důlní stroje či stavební stroje.

Koncem tohoto roku se chce SSC s vozem Ultimate Aero EV zúčastnit soutěže o nejrychlejší elektromobil světa, tak si počkejme, jak dopadne.

autoweb.cz

26.1.2009 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist