Srovnejte známé okruhy podle délky. Nordschleife není nejdelší!

Závodní okruh jsou různé, ty nejmenší mají cca kolem kilometru délky. Nejdelší závodní tratě se pak počítají v desítkách kilometrů. Víte, o které jde?

Závodní okruh v Mostě má jednadvacet zatáček a na délku měří 4219 metru. Náš největší tuzemský autodrom u Brna má zatáček „pouze“ čtrnáct, objet ho v jednom kole ale znamená překonat vzdálenost 5403 metru. To jen pro pořádek, jako patrioti, protože žádný z našich okruhů na přiloženém přehledu není.

Nicméně tady máme zajímavé srovnání světově proslulých závodních tratí, a podle starého moudra o jednom všeříkajícím obrázku lepším než tisíc slov je vše vyvedeno v přehledné grafice. Spa, Suzuka, Paul Ricard,… najdete tam (skoro) všechny a je zajímavé, jak jsou, v jednom měřítku, různě dlouhé.

Testování Autoweb a Michelin na Paul Ricard

Zobrazit všechny fotografie

Dominantní postavení má samozřejmě jasně rozpoznatelný závodní okruh, na kterém každoročně probíhá 24 hodin Le Mans a jeden by si mohl myslet, že absolutně nejdelším okruhem je Nordschleife s více než dvaceti kilometry.

Chyba lávka, máme tady ještě delší trať, delší, a pravděpodobně také mnohem náročnější, vzhledem k tomu, jaká je bilance (fatálních) nehod. Jde o přírodní okruh na Isle of Man. Jasně, pro méně znalé čtenáře, to je ta dráha, jak tam motorkáři v úzkých uličkách mezi kamennými zídkami létají vzduchem.

Isle of Man Tourist Trophy

Motorky | vydáno 9. 7. 2010

 

zdroj: Carthrottle.com

4.4.2014 9:49| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist