Spolupracuje Porsche s BMW?

Vidět prototyp Porsche Boxster ve vývojovém centru BMW není běžné. Co to však znamená? Němci spolu možná vyvíjí čtyřválcový sportovní hybrid.

Kola internetových diskusí roztočila poměrně nevinná návštěva. Kdosi vyfotil zamaskovaný prototyp Porsche Boxster, který se zastavil ve vývojovém centru BMW v Mnichově. To je víc než jen trochu zvláštní, dva němečtí konkurenti nemají ve zvyku spolupracovat. Nabízí se několik vysvětlení, spekulanti se kloní k variantě, že Porsche vyvíjí s BMW sportovní hybrid.

Porsche už slíbilo, že nabídne hybridy pro všechny své modely. Zákazníci je chtějí. Do Boxsteru (ani do 911) přitom nepasuje hybridní ústrojí postavené kolem přeplňovaného šestiválce Volkswagenu, které Porsche nedávno představilo pod kapotou CayennuPanamery. Příští Cayenne dorazí už někdy za rok a krom jiného by měl být k dispozici s přeplňovaným čtyřválcovým motorem. Vestavět hybrid do čtyřválcového modelu vypadá jako nejlogičtější možnost.

BMW by pak bylo přirozeným partnerem Porsche. Mnichov je totiž velmi otevřený, když přijde na sdílení jednotek. Spolupracuje na vývoji motorů s PSA a prodává je celé řadě dalších značek od Saabu přes Morgan po Wiesmann. Přítomnost Boxsteru v Mnichově lze vysvětlit i jinak. BMW jej možná porovnává s některým ze svých nových modelů. Jenže proč by pak byl zamaskovaný?

autoweb.cz

14.3.2011 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist