Spolehlivá auta? U západních sousedů vede Mitsubishi.

Podle výsledků nejnovějšího průzkumu spolehlivosti vozidel J.D.Power and Associates jsou zákazníci v Německu nejspokojenější s vozy značky se třemi diamanty.

Pokud chcete dlouhodobě řešit, které auto si koupit, s ohledem na obecnou spolehlivost, může být takový žebříček vhodným vodítkem. Takže teď víme, že na základě výsledků J.D.Power obsadila značka Mitsubishi první místo a dosáhla nejvyšší ohodnocení jako „NEJLEPŠÍ ZNAČKA“.

Po druhém místě v minulém roce tak značka se třemi diamanty v logu znovu potvrzuje vysokou kvalitu a spolehlivost svých produktů. Nejnovější statistiky J.D.Power byly tentokrát zaměřeny na motoristy v Německu, kteří odpovídali na otázky týkající se jejich zkušeností s vozidlem starým od jednoho do tří let. V rámci podrobného průzkumu spokojenosti zákazníků byly shromážděny údaje o 24 výrobcích automobilů a o 68 modelových řadách vozidel.

Jak moc je výsledek relevantní? Záleží samozřejmě na počtu dotazovaných – a celkově se průzkumu zúčastnilo 15 000 motoristů v Německu, kteří od února do dubna předali v online průzkumu své poznatky a zkušenosti s konkrétním vozidlem v průběhu posledního roku. Celkové pořadí žebříčku výrobců automobilů bylo stanoveno na základě počtu nahlášených připomínek vyskytujících se na 100 vozidel, přičemž nižší skóre znamená lepší kvalitu.

Nejméně připomínek zaznamenaly vozy Mitsubishi, které se tak podle průzkumu J.D.Power staly lídry v oblasti spolehlivosti. Průzkum, ve kterém zákazníci odpovídali na otázky týkající se kvality, spolehlivosti, přitažlivosti či provozních nákladů, zahrnuje 177 bodů zařazených do osmi kategorií (motor a převodovka, exteriér, interiér, jízda, ovládání / displeje, multimédia, sedadla a topení / klimatizace ).

8.8.2016 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist