Spengler nenalezl podruhé v řadě přemožitele

[DTM] Nürburgring - závod.

Druhé vítězství za sebou si v sérii DTM připsal Kanaďan Bruno Spengler. Na Nürnburgringu mu k triumfu pomohla bezchybná jízda z pole position, jež si vybojoval ve včerejší kvalifikaci.  Druhé místo v cíli dnešního závodu patřilo lídrovi šampionátu a Spenglerovu kolegovi z Mercedesu Berndu Schneiderovi, třetí skončil nejlepší pilot Audi Martin Tomczyk. Závod začal na mokré trati a po několika kolech začala ideální stopa vysychat. Start z první řady se nepodařil Tomu Kristensenovi, který se během úvodního kola propadl o tři příčky.  Ještě hůře skončil Mattias Ekström, jemuž zhasl motor. Z desátého na čtvrté místo se naopak po prvním okruhu probojoval Ekströmův týmový kolega Tomczyk. Jízda na mokru nesedla Jamiemu Greenovi, jenž se postupně propadal do hloubi jezdeckého pole. Bojovnou jízdu Alexandrose Margaritise zastavila už v šestém kole penalizace průjezdem boxy za kolizi se Stefanem Mückem. Z bývalých pilotů formule 1 se nejvíce dařilo Jeanu Alesimu, který dojel s loňským vozem čtvrtý. Tři body za šesté místo hned za kolegou Kristensenem si připsal Heinz-Harald Frentzen.  Naopak Mika Häkkinen byl po problémech při první zastávce v boxech, kdy se do vozu nedostalo potřebné množství paliva, nucen zamířit před koncem závodu k mechanikům potřetí a propadl se tím až na dvanácté místo. Nejlepším mezi jezdci s dva roky starými vozy byl Mathias Lauda, jelikož bývalý pilot týmu formule 1 Minardi Nicolas Kiesa skončil při své premiéře v DTM až na sedmnácté příčce.  Ani jedna ze zástupkyň něžného pohlaví na Nürburgringu cílem neprojela, jak Vanina Ickx tak Susie Stoddart skončily mimo trať. Spenglera posunulo dnešní vítězství už na druhou příčku v průběžném pořadí, o kterou se s 34 body dělí s Tomem Kristensenem. Šampionát nadále se 46 body vede jeho čtyřnásobný vítěz Bernd Schneider. p. Jezdec TýmČas/Odstup1. B.Spengler Daimler-Chrysler-Bank Mercedes1:06:28.6962. B.Schneider Vodafone AMG-Mercedes+10.7433. M.Tomczyk Audi Sport Team Abt Sportsline+12.5044. J.Alesi Stern AMG-Mercedes+20.3865. T.Kristensen Audi Sport Team Abt Sportsline+25.7436. H.H.Frentzen Audi Sport Team Abt Sportsline+27.4797. T.Scheider Audi Sport Team Rosberg+32.3808. M.Ekström Audi Sport Team Abt Sportsline+32.4869. J.Green Salzgitter AMG-Mercedes+32.86610. C.Abt Audi Sport Team Phoenix+48.47911. S.Mücke Mücke Motorsport+49.88212. M.Häkkinen AMG-Mercedes+50.89013. M.Lauda AMG Mercedes+51.44714. P.Kaffer Audi Sport Team Phoenix+58.05015. A.Margaritis Truck Store AMG-Mercedes+59.19116. D.la Rosa TrekStor Mücke Motorsport+1:03.79217. N.Kiesa Futurecom TME+1:22.76418. V.Ickx Futurecom TME+4 kola19. S.Stoddart Mücke Motorsport+16 kol20. F.Stippler Audi Sport Team Rosberg+20 kol