Speciální autoškola ve Ferrari a Maserati probíhá kousek od Prahy, a zdarma

Uzavřená dráha pokrytá sněhem je ideálním tréninkovým prostředím pro zlepšování řidičských schopností a zdokonalovaní techniky jízdy. Jak bezpečné, tak sportovní.

Je zapotřebí vysvětlit, že samozřejmě nejde o autoškolu ve smyslu slova tak, jak je chápána v případě, že si chce člověk udělat řidičské oprávnění. Věc se má tak, že společnost Scuderia Praha, výhradní dovozce značek Maserati a Ferrari pro Českou republiku, přichází v rámci zlepšování péče o zákazníky s novou službou, v rámci které pro připravila zdarma seriál řidičských tréninků.

Program není otevřený široký veřejnosti, na druhou stranu zase není pravda, že by se jednalo o ryze uzavřenou záležitost, nový vzdělávací a zážitkový program s názvem Scuderia Driving Experience 2017 je určený jak všem současným majitelům obou značek, tak má oslovovat i nové potenciální zákazníky. Pokud tedy plánujete v nejbližší době koupit Ferrari nebo Maserati, pravděpodobně o akci víte nebo jste na ní už byli.

Dostupný je tak nejenom co do možnosti přihlášením ale také umístěním, probíhá totiž na zasněženém polygonu u letiště v Dlouhé Lhotě u Příbrami, první část seriálu Scuderia Driving Experience 2017 se odehrála minulý týden.

„Prodáváme jedna z nejrychlejších aut na světě, jejichž sportovní potenciál je daleko za hranicí běžného smrtelníka. Jen v loňském roce u nás přibylo do rodiny Ferrari 49 majitelů, u Maserati dokonce 104. Myslíme si, že právě možnost naučit se pod taktovkou profesionálů výkonné modely bezpečně ovládat, ale i naplno využívat jejich možnosti je to, co naši zákazníci v rámci rozšiřování služeb uvítají,“ vysvětluje výkonný ředitel Scuderia Praha Petr Kudláček.

Seriál řidičských tréninků bude probíhat pravidelně. Každý měsíc budou připravení předávat své zkušenosti zájemcům na uzavřených polygonech čeští profesionální jezdci, tovární italští instruktoři i závodníci zvučných jmen. Účast přislíbil například Josef Král, jeden z nejúspěšnějších současných českých jezdců, který jako jeden z mála Čechů testoval vůz formule 1 a jako první Čech vyhrál závod formule GP2.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

„Všem majitelům silných aut mohu podobné tréninky jedině doporučit. To, že si v bezpečných podmínkách můžete vyzkoušet, co vaše auto umí, je k nezaplacení. Cvičení dělá mistra a kromě toho, že jsou tyto tréninky perfektní adrenalinová zábava, vám podobná zkušenost může zachránit život, když se v běžném provozu dostanete do krizové situace,“ říká úspěšný závodní jezdec Josef Král.

Řidiči zde měli jedinečnou možnost na modelech Maserati Levante, Ghibli a Quattroporte a Ferrari GTC4Lusso vyzkoušet, jak se sportovní vozy o výkonech několika stovek koní chovají na ledu a sněhu. Otestovali, jak bezpečně naplno brzdit, pracovat s volantem a plynem nebo vjíždět do zatáčky. Měli možnost porovnat, jak rozdílná je jízda s využitím asistenčních systémů a bez nich. Adrenalinovým zážitkem pro všechny bylo samozřejmě zvládání smyků a „driftování“, při němž řidiči trénovali projíždění zatáček „bokem napřed“.

zdroj: Scuderia Praha a.s.

23.1.2017 2:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist