Současný Defender vydrží do roku 2017

Životní dráha staromódního dodávkového offroadu končí, automobilka ukázala nástupce. Znamená to definitivní konec modelu? Zatím ne.

Vlastně je to tak trochu zázrak, že Land Rover Defender v té podobě, ve které jej známe už několik desítek let, nebyl zakázán už před lety. Proč? No jednoduše proto, že je velký a hranatý, a tím nebezpečný pro chodce, seniory a domácí zvířata při venčení. A že jeho motor má emisní parametry, ze kterých vadne veškerá zeleň kilometr daleko v okamžiku, kdy na tato ďábelská čísla jen v duchu pomyslíte.

Abychom byli upřímní, časy se tak trochu změnily, kdysi obhroublý a neurvalý Defender zlehka obrousil své hrany a přinutil svůj motor méně kouřit. Ve skutečnosti toho má moderní reinkarnace řady jen velmi málo společného s dávnými, ryze užitkovými automobily. Do moderního světa se ale i tak nehodí, uznala to sama automobilka a představila vizi nástupce, který dorazí v sériové podobě v roce 2015. Zazvoní tedy současnému Defenderu v tom okamžiku hrana?Ehm, ne. Je tady dobrá zpráva pro všechny offroadové nadšence a poslední příležitost pro potencionální kupce – automobilka dokázala najít způsob, jakým udržet současný Defender ve výrobě déle, než se zprvu mohlo zdát.Dlouhé verze řady 110 a 130 dostanou podle informací od výrobce nový turbodiesel 2,2litru a tak splní Euro 6. Pak je zde změna statutu na komerční automobil, což také pomůže a v neposlední řadě musíte vědět o výjimce, díky které úředníci při řešení bezpečnosti chodců přimhouří oči nad krabicovým tvarem přídě Defenderu.

20.10.2011 8:22| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist