Slepci se bojí hybridů

Tiché vozy pro ně představují vážné nebezpečí.

Ekologické a tiché vozy by měly být přínosem pro všechny. Jiný názor ně však mají slepci. Ti musí spoléhat na svůj sluch – a v tom právě vězí háček. Národní Federace slepců věří že některé vozy jsou tiché až moc a představují tak vážné nebezpečí.

Hybridy jsou při čistě elektrickém pohonu takřka neslyšitelné i pro trénované uši, není proto možné jejich přítomnost odhalit. Federace provedla několik testů a jejich výsledky jen potvrdily všechny obavy. Na parkovišti měli slepci dát vědět, až kolem nich hybridní vozidlo projede. To kolem nich vytrvale kroužilo, účastníci však nic neslyšeli a ptali se kdy už test začne.

Prodeje hybridů každým rokem rostou a mohly by brzy představovat vážný problém. A to nejen pro slepce, ohroženy mohou být i děti nebo důchodci. Zástupce Toyota Motor Sales USA Bill Kwong tichost hybridních vozů považuje za jednu z jejich mnoha předností, zároveň však slibuje že se pokusí tento problém nějakým způsobem řešit. Přeci jen, nechat se tahat po soudech kvůli přejetému člověku by určitě značce neprospělo.

autoweb.cz

6.10.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist