Skupina Tata hledá nového šéfa

Vlivný indický průmyslník Ratan Tata odejde v roce 2012 do důchodu. Společnost, kterou vede devatenáct let, za něj hledá náhradu už dnes.

Ratan Naval Tata dovrší 28. prosince 2012 pětasedmdesátý rok svého života. Po tomto datu chce odejít do důchodu. Otěže jedné z největších skupin v Indii, Tata Group, převzal v roce 1991 a vedl její expanzi do zahraničí. Společnost ustavila speciální pětičlennou komisi, jejímž úkolem bude do března příštího roku vybrat vhodného nástupce.

Ratan Tata je pravnukem zakladatele společnosti Jamsetji Taty, jeho nástupce by z vlivné rodiny pocházet nemusel. Mluví se o Noelu Tatovi, který koordinuje mezinárodní operace Tata Group, proti němu však stojí silná jména. Kandidáty jsou Arun Sarin, bývalý předseda představenstva Vodafonu, nebo Nusil Wadia, šéf textilní společnosti Bombay Deying.

Laciné Nano je jen jedním z duchovních dětí Ratana Taty. Jeho velkým úspěchem bylo, že po roce 1991 postavil zpět na nohy chřadnoucí ocelářskou divizi Tata Group a proměnil ji v jednu z nejefektivnějších firem v oboru. Zasadil se o model Indica, první vůz vyráběný i vyvinutý v Indii. Svůj současný úspěch postavily Tata Motors právě na Indice. Ratan Tata stál rovněž za nedávnou akvizicí Jaguaru a Land Roveru.

autoweb.cz

11.8.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist