Skotsko chce povinné černé skříňky a tempomat

Skotská Policie tlačí skrze parlament na automobilky, aby zavedly do standardní výbavy aut tempomat s omezovačem rychlosti. A také chtějí černou skříňku.

Velká Británie patří k zemím s největší silniční buzerací na světě, hlavně co se hlídání často nesmyslně nastavených rychlostních limitů týče. Nevidíme tedy důvod, proč by se Skotsko mělo pouštět ještě dál. Asociace skotských policejních důstojníků je ale jiného názoru a chce tvrdší bič na řidiče.

DOPORUČUJEME: Právo nevypovídat – část V.
Jak se bránit nefér pokutě od ledna 2013?

Žádá parlament, aby prosadil povinné zavedení tempomatu s omezovačem rychlosti, že to prý pomůže lidem více dodržovat rychlostní omezení a tím sníží počet smrtelných nehod. Všichni ale víme, že rychlost nezabíjí. Teprve až to masivní zpomalení – to je to, co vás dostane. Další věc, kterou chce skotská policie zavést, jsou povinné černé skříňky ve služebních autech a pro lidi do 25 let věku.

Tato opatření mají přispět k bezpečnosti provozu a snížení počtu smrtelných nehod. K černé skříňce: jak proboha zabrání nehodě? A k tomu tempomatu… Trošku asi někdo zapomněl na to, že zařízení udržující rychlost je docela nebezpečné na povrchu se sníženou adhezí – zejména u zadokolek. Sice se po aktivaci stabilizace obvykle samo vypne, ale rozhodně je bezpečnější třeba v dešti jezdit bez něj. Nebo snad zakážou ve Skotsku i zadokolky?

Dalibor Žák

10.7.2012 8:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist