Kottás: Škodovky také řídí piráti silnic! Jen se o tom nemluví…

Škatulkovat řidiče podle ceny a značky auta je ubohým projevem závisti, jelikož čuňárny mohou dělat řidiči všech společenských vrstev. Jenže to by se bulváru a establishmentu nehodilo do krámu...

Bulvární média mají ve zvyku démonizovat především řidiče tmavých vozů luxusních značek jako BMW, Audi nebo Mercedes pokaždé, kdy spáchají jakýkoliv manévr, který vypadá jako bezohledný, byť je naprosto neškodný.

Snad proto, aby v lidech vzbudila pocit závisti a dojem, že za peníze si můžete dovolit dělat všechno. Jenže řídí vždy a jenom člověk, který je za své chování zodpovědný. Auto za to nikdy nemůže. Chcete důkaz?

Ve Skotsku na silnici A83 se podařilo onboard kameře zachytit jednoho výstavního idiota za volantem Škody Octavia RS druhé generace. Piráta silnic, jak je dnes populární (a zároveň dost nechutné) říkat.

Jistě, tento řidič si tuhle nálepku možná zaslouží víc než ostatní, jelikož kromě špatného úsudku „to ještě stihnu“ (údajně předjížděl tři auta naráz) navíc poměrně sobecky nejevil příliš velkou snahu zařadit se zpět do svého pruhu a donutil uhýbat protijedoucí auto. A vidíte, přitom neřídil Audi, Mercedes ani BMW, řídil Škodovku.

Jaká hrůza, pirátem silnic se dnes můžete stát podle tohoto konkrétního případu od nějakých 100 tisíc, nepotřebujete k tomu být „kontroverzní podnikatel v luxusním tmavém SUV, který si na to beztak nakradl a děti u něj na diskotéce fetují“. Tahle pohádka nějak dostává trhliny, že?

Ještě větší trhliny dostává premisa zlého řidiče v drahém autě při srovnání s každodenní realitou. Víte, nikdy v životě jsem se necítil ohrožený nikým v drahém, silném a rychlém autě, jakkoliv přiznávám, že takových potkávám denně dost. Prostě je nechám jet si po svém. Zato ohrožený někým, kdo „mi to tam poslal“ jenom proto, aby nekonečně dlouho předjížděl kamion rozdílem 10 km/h, a ještě předtím se na dálnici připojil šedesátkou hned přes plnou čáru, aniž by využil celý připojovací pruh, to se cítím denně!

Zvláštní, že to většinou jsou spíš levnější auta italských či francouzských značek. Jenže to bych zase škatulkoval, a to rozhodně nechci. Jelikož ať už je nějaký projev bezohlednosti na silnici způsoben špatným řízením (takový člověk se stejně řídit nenaučí) nebo čistě sobeckou osobností (takový člověk se stejně nezmění), konkrétní značky za to prostě nemohou. Mohou za to jen lidé! Dělat čuňárny je totiž schopný řidič jakékoliv značky. A jakéhokoliv dopravního prostředku, jak by chodci mohli o cyklistech vyprávět…

25.1.2017 10:45| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist