Škodovka tohle auto nechtěla, teď je to Ford. Vyzkoušeli jsme rodinnou dodávku, kterou budete milovat

Ford nám představil své rodinné obříky na neobvyklé orientační rallye a my se tak krásně mohli pověnovat prvním jízdám na středočeských okresních silnicích.
ami-ford_2022_09_10_mg_2219-1100x618.jpgCelá galerie 33 Zdroj: Ford

Na první pohled je Ford Tourneo Connect prostě auto, do kterého se vměstná rodina až o sedmi členech anebo prostě hodně velká „krabička“, kam narvete nejenom výbavu na cyklovýlet, ale i nářadí pro přestavbu poloviny rodinného domu.

Tím jsem jen chtěla říct, že se jedná o vozidlo, které nabízí opravdu hodně prostoru. Navíc si můžete vybrat, jestli chcete menší (Tourneo Connect), nebo větší (Grand Tourneo Connect), přičemž druhé zmiňované má o 353 mm delší karoserii s větší plochou zavazadlového prostoru a širšími posuvnými dveřmi pro větší pohodlí.

Čtěte také: Test Fordu Transit Trail 2.0 EcoBlue, populární dodávky v drsném balení

Verze vás u tohoto Fordu čekají taky dvě. První je Titanium a díky ní budete mít v autě přední a zadní parkovací senzory, automatické světlomety se zpožděným zhasínáním, elektricky ovládaná, vyhřívaná a sklopná vnější zpětná zrcátka s černě lakovanými kryty, střešní ližiny se stříbrnou povrchovou úpravou a zadní tónovaná skla Privacy.

My jsme ale měli možnost vyzkoušet si verzi Active, která má všechno, co verze Titanium, ale vždycky něco navíc – oplývá velmi zajímavou a unikátní maskou chladiče Active (jiná než u Titanium) s chromovanou obvodovou lištou.

Nesměly chybět spodní ochranné kryty předního a zadního nárazníku ve stříbrném odstínu. Na autě byla nasazena 17″ kola z lehkých slitin Active. Okrasným prvkem byla černá lišta posuvných dveří a nakonec takový designový prvek – logo Active na bocích vozidla.

Uvnitř verze Titanium nabízí rádio s dotykovým displejem, manuální klimatizaci, vyhřívaná přední sedadla a mnoho dalšího. U verze Active najdete sedadla Active s modrým prošíváním, lampičky na čtení ve všech řadách a odpadkový koš ve dveřích spolujezdce (který se údajně, podle kolegy novináře, stal u jeho rodiny nejpoužívanějším prvkem výbavy).

Auto též nabízí zajímavé asistenty, a to hlavně asistenta pro couvání s přívěsem – systém předchází riziku zkřížení přívěsu při couvání a umožňuje vám ovládat přívěs mnohem snadněji pomocí ovládací páčky vnějšího zpětného zrcátka. Nebo systém rozpoznávání dopravních značek.

Poprvé je u Tournea Connect k dispozici pohon všech kol, který vám zajistí větší jistotu na silnici a pomůže vám s jízdou i na nezpevněném nebo kluzkém povrchu. Čtyřkolka je nabízena u dieselové verze s 6stupňovou manuální převodovkou.

U benzínových 1,5litorvých motorů s výkonem 84 kW si můžete vybrat, jestli chcete, manuální převodovku s šesti stupni, nebo automatickou (Powershift) se sedmi stupni. To samé můžete dělat i u dieselových dvoulitrů s výkonem 90 kW.

Jízda s tímhle mackem byla obecně pohodlná, díky opravdu dobře vyladěnému podvozku – i když občas nám nějaký ten výmol dal zabrat – ale je to logické, když jedete s touhle krabičkou nulově naloženi.

Jinak si ale s nerovnostmi poradil obstojně a v zatáčkách seděl naprosto skvěle a nakláněl se minimálně. Dieselová verze je tišší, lépe tahá v nižších otáčkách a samozřejmostí je nižší spotřeba. My jsme se dostali na spotřebu 5,7 l/100 km.

Tak snad se milé Tourneo uvidíme v klasickém testu, abychom tě řádně nacpali.

23.9.2022 9:05| autor: Sabina Sarkisovová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist