Škoda umí jet s náklady jedna koruna na kilometr!

Ve skutečnosti je to ještě méně. Padl rekord v dálkové ekonomické jízdě a náklady na jeden kilometr jsou ve skutečnosti ještě zajímavější.

Když vezmeme v potaz, že naším nejmenší mincí je koruna, tak zaokrouhleno to vychází přesně na jednu „kačku“ na kilometr. Přesně je v porovnání nákladů na palivo a ujetou vzdálenost výsledná hodnota 80 haléřů.

Jak už jsme informovali, tak šampion v úsporné jízdě Gerhard Plattner vyrazil napříč Evropou aby stanovil nový rekord. A povedlo se. Tentokrát vyrazil pokořitel dálkových tras se Škodou Citigo CNG z Itálie na sever a po pěti dnech a 2 619 kilometrech dojel do Stockholmu, do cíle své cesty, a dosáhl průměrné spotřeby 2,39 kg zemního plynu na 100 km.

Škoda Citigo fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda Citigo fotogalerie

To znamená, že za palivo po cestě utratil méně než původně avizovaných 100 Eur, cesta ho vyšla na rovných 81,24 Eur, tedy v přepočtu podle aktuálního kurzu v době jízdy asi na 2112 Kč. V reálu automobil spotřeboval 2,39 kg zemního plynu na ujetých sto kilometrů, to odpovídá emisím 65 gramů CO2 na kilometr.

DOPORUČUJEME: Škoda Citigo – 2700 km za 2700 Kč

„Během posledních dvou dnů to bylo trochu napjaté,“ říká Plattner, „ale o úspěchu jsem ani chvíli nepochyboval. Citigo je opravdu všestranný vůz i při dlouhých jízdách.“ A recept na úspornou jízdu? Samozřejmě řidičský styl, ale také, podle Gerharda Plattnera, nízká hodnota součinitele odporu vzduchu a nízká hmotnost vozidla.

Autoweb.cz

3.8.2013 2:12

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist