Škoda slaví na asijský způsob, v Číně prodala dvoumiliontý vůz

Čína není synonymem pro dalekou asijskou zemí oplývající rýží a bojovníky kung-fu, ale také velkým trhem. Na kterém slaví úspěchy i mladoboleslavská automobilka.

To, že je čínský trh důležitý jak pro všechny velké hráče světového byznysu, tak pro naši tuzemskou automobilku konkrétně, je jasné. Jestli je obchodování s Čínou správné či ne, to je otázka na jinou debatu, nám vadí hlavně plagiátorství, které asijská velmoc tak nějak nedokáže ze svých praktik vyřadit, nicméně to opravdu není teď na pořadu dne, nám jde o zajímavé jubileum.

Je zde tedy čínská Škoda z pořadovým číslem 2.000.000 a jde o model Superb s motorem 1,4 TSI v odstínu bílá Polar. Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast prodeje a marketingu, v Šanghaji předal vlajkovou loď značky zákazníkovi, panu Honganovi Li. Čína je největším trhem české značky.

V roce 2017 oslaví Škoda desáté výročí svého vstupu na čínský trh. „Jako náš největší trh je Čína důležitým pilířem růstové strategie značky Škoda ,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast prodeje a marketingu. „Těší nás, že je modelová paleta značky Škoda mezi čínskými zákazníky tak úspěšná a že jsme o přednostech našich vozů dokázali přesvědčit už dva miliony zákazníků. V tomto kurzu chceme pokračovat i v následujících letech. Naše SUV-ofenzíva, kterou Škoda také v Číně nyní zahajuje, nám v tom pomůže,“ dodává Eichhorn.

Dosavadní rozvoj značky Škoda v Číně je podle automobilky příběhem úspěchů. Česká automobilka vstoupila na čínský trh v roce 2007. Škoda tehdy zahájila lokální výrobu modelu Octavia v partnerství se společností SAIC Volkswagen. V úzké spolupráci s tímto čínským partnerem se Čína už v roce 2010 stala nejvýznamnějším trhem značky Škoda. Po šesti letech a třech měsících dosáhla značka prvního milionu prodaných vozů, ke druhému milionu potřebovala pouze tři a půl roku.

Bestsellerem je v Číně Škoda Octavia, ze dvou milionů prodaných vozů je to téměř 1107000 vozů z této řady, více než 305000 kusů připadá na Rapid, téměř 268000 aut jde za řadou Superb, více než 251000 vozů je řady Fabia a zhruba 69000 vozů patří k linii Škoda Yeti.

zdroj: Škoda Auto, tit. foto: Shutterstock.com

27.2.2017 12:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist