Škoda Scala už jezdí jako policejní auto. Ve které zemi?

Nová Škoda Scala se na našem trhu ještě ani pořádně neohřála a už si ji vyhlédly policejní složky. Je ale škoda, že ne ty naše, ale ty z Velké Británie.
scalapolicie-1100x618.jpg Zdroj: Škoda Auto

Záchranné složky z Velké Británie s mladoboleslavskou škodovkou spolupracují už bezmála 100 let. Za tu dobu měla záchranka nebo policie ve svých službách několik různých modelů škodovky. Před nedávnem k nim přibyl třeba Kodiaq RS, který bude svou úlohu plnit v policejních složkách. A teď se k němu přidala i nová Scala, se kterou budou policisté dohlížet na běžný pořádek nejen na silnicích.

Důvod, proč jsou škodovky v Anglii tak populární je fakt, že jsou levné a spolehlivé. Navíc, tamní obyvatelé opravdu nemají rádi, když se státní peníze utrácí zbytečně, což se několikrát projevilo na kritice královské rodiny, která si čas od času za veřejné peníze vyhodí z kopýtka. Proto tamní policie nebo záchranka nemůže jezdit v takových speciálech, jaké mají třeba v Dubaji.

Policejní Scala, ostatně, stejně jako před nedávnem představený policejní Kodiaq RS, dostala výrazné polepy, majáky do masky a na střechu a upraven byl také interiér auta. Policisté v něm mají několik speciálních držáků na zbraně nebo vysílačky. K tomu nechybí počítač napojený na centrální registr obyvatel a aut nebo výkonná policejní siréna.

Všechna policejní vylepšení automobilka bohužel neprozradila, ale víme, že právě pro oblíbenost jejích modelů v některých bezpečnostních složkách dokonce zřídila speciální oddělení, které se takovými auty zabývá. Nejen, že je dodá, ale také upraví přesně dle náročných standardů jak policie, tak záchranářů. Nezbývá než si počkat, jestli se nové škodovky objeví i v řadách našich policistů nebo záchranářů. A co si budeme povídat, zasloužili by si to!

13.8.2019 10:00| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist