Škoda Rapid Spaceback 2014: odhalování pokračuje

Mladoboleslavská značka zveřejnila další fotografii nové verze Rapidu. Nyní už nepochybujeme, že se jedná o kombík Spaceback.

Zdá se, že některé kampaně postupného uvádění nových modelů před samotnou oficiální premiérou ponechá Škoda už jen na svých zákaznících lovících „náhodně“ se vyskytující maskované prototypy v provozu, médiích lačně čekajících na totéž a sociálních sítích, což je prakticky pouze nástroj pro výše zmíněné.

Třeba pro druhou karosářskou variantu Rapidu nemusela Škoda (obrazně řečeno) téměř hnout prstem a přitom se o ní psalo nesčetněkrát a o její existenci tak víme skoro všichni. Stačilo jen trochu brnknout na naši neodbytnou zvědavost.

O nic jiného nejde ani nyní, po skončení fáze promenády kamuflovaných aut a následném startu zveřejňování obrazových upoutávek před samotným kompletním odhalením auta. U první fotografie vypuštěné na facebooku před pár dny jsme ještě pochybovali, jestli se náhodou nemůže jednat o chystaný Rapid RS, jak se ale ukazuje, máme před sebou první záběry kombíku.

Škoda Rapid fotogalerie – vše co potřebujete vidět

škoda rapid fotogalerie

Minule nás poněkud zmátlo kontrastní lakování víka kufru, úhel linie táhnoucí nad světlem k zadnímu sloupku na druhé fotce však poměrně jasně ukazuje na to, že by to měl být Rapid Spaceback. Černé dveře zavazadlového prostoru nakonec taky můžou mít logické vysvětlení. Protože se nejedná o plnohodnotné prodloužené kombi, ale toliko Rapid standardní délky s několika jinými panely na zádi, Škoda jej takto zkrátka ozvláštní a trochu odpoutá pozornost od jeho relativní obyčejnosti.

My akorát doufáme, že tato hra na kočku a myš nepotrvá celé léto a Škoda vypustí vše podstatné co nejdříve anebo získáme kompletní data z jiných zdrojů. Na facebooku slibuje „příští týden“, tak to snad nebude zase jen další výřez.

11.7.2013 12:35| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist