Škoda Rapid RS dostává reálnější podobu

Třetí model RS automobilky Škoda pro nás existuje prozatím jen v teoretické rovině, proč se ale nepodívat, jak by mohl vypadat doopravdy.

Před pár dny jsme na těchto stránkách trochu spekulovali o možné spojitosti nedávno odhaleného konceptu Rapid Sport se slibovanou produkční Škodou Rapid RS. Asi by bylo rozumné podotknout, že mladoboleslavská automobilka svou dvoubarevnou studii představenou na tuningovém srazu u jezera Wörthersee jako předzvěst sériové ostré verze neprezentovala, nicméně před dvěma lety příští existenci takového vozu potvrdila a s trochou fantazie snad není těžké dát si dvě a dvě dohromady.

Nepochybujeme o tom, že se plány po odchodu technického ředitele Eckharda Scholze, který vývoj takového vozu potvrdil, mohly několikrát změnit, na druhou stranu však s využitím dostupné koncernové techniky by konverze standardního Rapidu ve variantu RS nemusela být zase tak finančně náročná a přítomnost takového stroje na trhu by mohla své značce jen prospět.Přestože Rapid Sport považujeme spíše za karikaturu navrženou pro potěchu oka stoupence extrémnějších tuningových úprav než seriózní pokus o ideovou návaznost na dosud uvedené, víceméně konzervativní modely RS, jistý základ v něm přeci jen být může. Nějak podobně to evidentně vnímal také automobilový grafik a manipulátor Theo Chin, který vzal pár záběrů z aktuální série fotek a změnil je způsobem sobě vlastním.

Škoda Rapid fotogalerie – vše co potřebujete vidět

škoda rapid fotogalerie

Při pohledu na výsledek (a zejména pak na původní spoilery ve spodní části auta) se nelze ubránit dojmu, že Theo poněkud přeceňuje možnosti Škody projevovat pod dohledem VW designovou odvahu, máme ale za to, že by se potenciální klientela a příznivci značky za podobně vypadající sériový Rapid RS patrně neurazili. Anebo to vidíte jinak?

29.5.2013 11:20| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist