Škoda představila SUVkabriolet, který si ale nekoupíte

skoda-sun-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

foto: Škoda Auto

Ano, vypadá dobře a v té červené barvě zvlášť. Má ovšem jednu chybu – nekoupíte si ho. Rozhodně ne v rácm sériové produkce, protože tohle je koncept, studenstká vize a ne stroj, který by měl začít sjíždět z výrobní linky, jakkoli tradici ve výrobě kabrioletů Škoda má. DEtaily nám řekne oficiální tisková zprávě:

Žákovský projekt Azubi Car již pátým rokem umožňuje škodováckým studentům hodit za hlavu konvence, ve spolupráci s profesionály vytvořit unikátní koncept nového vozidla a přivést na svět zbrusu nový model vozů ŠKODA.V letošním týmu se sešlo 23 studentů různých oborů podnikového učiliště ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi. Při práci na nové studii se ujali rolí konstruktérů, interiérových i exteriérových návrhářů, mechaniků nebo i marketingových odborníků. K ruce jim po celou dobu byli profesionálové, se kterými mohli jednotlivé fáze prodiskutovat, a nechat si posvětit jejich proveditelnost. „Počáteční fáze, která zahrnovala konzultaci se škodováckými odborníky nebyla úplně jednoduchá, ale hodně přínosná. A co jsme se naučili ze všeho nejvíc? Určitě obstojně argumentovat, což se nám v budoucnu bude určitě hodit,” komentují vývoj svého vozu žáci.

Doporučujeme:
Na D1 platí zákaz jízdy v pravém pruhu. Kdo tam vjede, zemře!

Jako základ při vývoji nového vozu slouží žákům každoročně jeden ze sériových modelů ŠKODA. Základem pro ten letošní se stala ŠKODA KAROQ. A z oblíbeného SUV se zrodil vůz v úpravě kabrio.

Studentský tým šikovně zkombinoval pozitiva obou kategorií, a ke koncepci SUV přidal své pojetí zábavy. Cílovou skupinou jsou mladí lidé, kteří mohou auto třeba naložit surfovými prkny, a zároveň si při cestě za zážitky užívat vítr ve vlasech a slunce v zádech. Možná právě proto vybrali studenti z návrhů fanoušků na Facebooku jako nejlepší jméno SUNROQ.Výběr jména pro nový žákovský vůz byl totiž oproti jiným ročníkům pojat netradičně. Kromě názvů, se kterými přišli sami studenti, byla navíc uspořádána fanouškovská soutěž na facebookovém profilu ŠKODA. Z velkého množství návrhů pak autoři vozu vybrali právě SUNROQ, protože nejlépe vystihuje jeho samotné pojetí – kabriolet, kam svítí slunce a je ideálním společníkem pro letní prázdninové cestování.

Dynamický šmrncovní design sportovního vozu dává jasně najevo, že SUNROQ nebyl stvořen pro obyčejné ježdění na nákupy. Tahle sluneční jízda má být svižná a zábavná, aniž byste museli volit zrovna nejnovější dálnici. Díky SUV prvkům zvládne tenhle model i lehčí terén. Délka, šířka i rozvor modelu SUNROQ jsou společné s vozem KAROQ. Zůstal také výkonný čtyřválcový motor 1.5 TSI. Podstatnou změnou je pochopitelně úplně přepracovaná karoserie. Po odstranění střechy se mladí konstruktéři pustili do úpravy dveří, přepracovali také design sloupků A a B.

Nepřehlédněte:
Vybrzďovač jde do vězení, ten, kdo reálně naboural, odejde bez trestu?

Zadní část vozidla už neměla šanci vůbec – kompletně se proměnila a ŠKODA SUNROQ se chlubí novými pátými dveřmi. Pozornosti týmu neunikl žádný detail. Do posledního je dotažené osvětlení – SUNROQ má podsvícené kliky, blinkry jsou vybaveny specifickými detaily. A kdybyste náhodou zapomněli, čím že to vlastně jedete, stačí mrknout na vozovku. Za tmy se na ni totiž z předních i zadních nárazníků promítá logo ŠKODA.

Každý rok to vypadalo, že už se nastupující týmy nemají šanci vytasit s konceptem, který by se vyrovnal těm předchozím. Letošní ročník Azubi Car však přinesl další model, který vytřel zrak doposud zažitým konvencím. „Velkou inspirací pro nás byl jeden z předchozích modelů ŠKODA ATERO, který představili naši předchůdci v roce 2016. Naší hlavní ambicí bylo postavit sportovní vůz, který mladé lidi na první pohled doslova uchvátí. To se nám, myslíme, dost povedlo,” shodují se studenti.

4.6.2018 1:54 | zdroj: Škoda Auto

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist