Škoda Octavia RS (2016) v autoškole? To musí být panečku kšeft…

Byli byste ochotní připlatit si za to, aby jste už v autoškole jezdili nějakým pořádným autem? A co kdyby jím byla Škoda Octavia RS?

Vzpomenete si, v jakém voze jste dělali autoškolu? Pokud jste se narodili pár desítek let před revolucí, pak velmi pravděpodobně v „Hundrtce“, jestli někdy kolem revoluce, tak patrně ve „Feldě“, a pokud se do autoškoly chystáte až nyní, zřejmě na vás padne nějaká tříválcová „Fábie v plynu“.

Zkrátka jakkoliv je dnes výběr nových aut hodně bohatý, v autoškole jde především o pořizovací náklady a ekonomiku provozu, takže nějaké malé a úsporné auto dává největší smysl. A to nejsou moc dobré vyhlídky, pokud vás alespoň trochu baví jezdit a na řidičák se těšíte víc než na legální konzumaci alkoholu.

Jistě, občas se najdou zajímavější auta. Viděl jsem už třeba BMW řady 1 nebo Audi A6, zřejmě jako auto, se kterým se dělá řidičák jen na automatickou převodovku, ale to, co jsem spatřil včera, mě dost překvapilo. Škoda Octavia RS se totiž v autoškole jen tak nevidí…

Vůbec netuším, jestli se za tím skrývá nějaký hlubší marketingový záměr, anebo jde prostě jen o náhodu, kdy si třeba soukromník sám pro sebe koupil ereso a pak s ním začal jezdit autoškolu, ale to vlastně není tak důležité. Zajímá mě jiná věc.

Byli byste ochotní připlatit si za to, abyste už v autoškole mohli řídit něco lepšího? A má to vůbec nějaký smysl? Tím nemyslím, že bychom už v autoškole řádili na okreskách, protože to by pochopitelně asi moc nešlo. Ale co kdyby z nás byli mnohem lepší řidiči?

Kdyby nám už od začátku bylo vštěpováno, že plyn není nepřítel, ale způsob, jak elegantně vyřešit spoustu situací? Kdybychom hned na začátku zjistili, že jezdit 160 po dálnici je dnes naprosto bezpečné. Kdybychom frustrovaní z tréninkové paštiky hned neskočili do tatínkova sporťáku a neomotali ho o strom?

Anebo tomu všemu doba prostě nepřeje, protože auto je zkrátka fuj a mít na silnicích špatné a bojácné řidiče je vlastně cíl, protože se tak mnohem snadněji manipulují, trestají a kasírují?

Co si o Škodě Octavia RS v autoškole myslíte vy? Brali byste ji v autoškole? Mohla by snad spasit svět?

13.4.2016 1:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist