Škoda Kodiaq byla vměstnána do mýdlové bubliny. Společně s 275 lidmi.

Světový rekord? Ano, jistě, dokonce tak světový, že jde rovnou o zápis do Guinnessovy knihy rekordů.

Kodiaqu není zjevně nikdy dost. A pokud máte pocit, že je tady překodiaqováno, tak vás následující zpráva nepotěší. Naše tuzemská automobilka opět zapracovala na tom, že je nový model opět v centru pozornosti. Třeba poté, co bylo přejmenováno americké město související s názvem medvěda, který byl inspirací k pojmenování vozu.

Důležité jméno je Madtěj Kodeš, to je profesionální bublinář. My jsme sice doteď netušili, že taková profese existuje, ale proč ne. A ona ani ta bublina vlastně nevypadá jako bublina tak, jak ji známe z dětských her s mýdlovou vodou, ale o to tady nejde.

Důležité je, bublinář Kodeš ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi vytvořil bublinu, do které se vešel jeden Kodiaq. A ne sám, s ním bylo v „instalaci“ ještě 275 učňů Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO. Úspěšný pokus o světový rekord, ehm, v bublinářství máme opravdu mezery, netušili jsme dodnes, že se lámou v této oblasti i takové rekordy, proběhl za účasti široké veřejnosti a médií a o to také šlo.

„Škoda Kodiaq krátce před zahájením prodeje v České republice má na svém kontě světový rekord,“ komentoval úspěšný pokus šéf ŠKODA AUTO Česká republika Luboš Vlček. „Všichni, kteří se na náročné přípravě podíleli, zasluhují uznání. Věřím, že se dobře bavili nejen sami účinkující, ale také všichni přihlížející,“ dodal Luboš Vlček.

Nebylo to tak jednoduché, Matěj Kodeš vyrobil bublinu na desátý pokus, tato vznikala s pomocí bublinové konstrukce s délkou 11 m, šířkou 7,5 m a výškou 3 m. Úspěch pokusu o rekord potvrdil nezávislý inspektor agentury Dobrý den.

Dosud platný rekord uváděl 214 lidí zavřených v jedné bublině (aha, tak vážně je to asi populární soutěžní disciplína) a jak zjišťujeme dále, tak pro uznání světového rekordu bylo nutné dodržet řadu přísných kritérií, například to, že všechny osoby uvnitř bubliny musely být vyšší než 156 cm.

Chystáte se na řidičák? Vyzkoušejte si testy autoškoly nanečisto!

19.1.2017 5:17

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist