Škoda je (opět) nejlepší!

Seriál IRC odstartoval a zdá se, že vše jede ve stejných kolejích tak, jako v závěru minulého ročníku – soutěžní speciály značky Škoda jsou opět na špici.

Úřadující šampión Andreas Mikkelsen z týmu ŠKODA UK Motorsport dal jasně najevo, že i letos chce útočit na nejvyšší pozice a v ideálním případě znovu získat mistrovský titul. Má k tomu našlápnuto…

V úvodním podniku IRC 2012 si po téměř bezchybné jízdě dojel pro první vítězství. A je toho víc, loňský vítěz Azorské rally Juho Hänninen z továrního týmu ŠKODA Motorsport dojel druhý.

Oba piloti Fabií Super 2000 se mezi sebou „tahali o vteřiny,“ souboj nakonec prohrál Hänninen, když ve čtvrté zkoušce udělal ve vysoké rychlosti hodiny.

Škoda Fabia II fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda fabia II 2 fotogalerie

„Vítězství na Azorech je perfektním startem do sezony, jsem šťastný za celý tým. Nemohlo to být lepší,“ prohlásil pak v cíli novopečený vítěz.

Naopak Juho Hänninen se nechal slyšet, že „jsme chtěli zopakovat triumf z loňska, ale Andreas byl prostě lepší. Druhý den jsme při drobném zaváhání ztratili poměrně dost sekund, které nám poté hodně chyběly. S ohledem na tým však vezeme nejlepší možný výsledek, to je skvělé.“

Seriál IRC, který má letos třináct soutěží, pokračuje v polovině března a Kanárských ostrovech.