Škoda Fabia umí jezdit za 2,6l/100 km

V rámci 32. ročníku soutěže Škoda Economy Run, zaměřené na úspornou jízdu, zvítězila česká posádka se Škodou Fabia první generace.
skoda-fabia-umi-jezdit-za-2-6l-100-km-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Hodnotu spotřeby vítězného týmu jsme vám prozradili v samotném titulku, auto a posádku však nikoli. Nejprve se ale sluší říct pár slov k samotné soutěži. Škoda Economy Run se zaměřuje, jak už napovídá název, výhradně na vozy z mladoboleslavské automobilky. Letos se jel už 32. ročník, ve kterém si to proti sobě na 306 kilometrů dlouhé trati rozdalo 65 evropských týmů.

K úspěchu ale nestačí vymetat odstavný pruh a jet krokem, v potaz se totiž kromě spotřeby bere i průměrná rychlost a rozdíl dosažené spotřeby mezi normovanou spotřebou výrobce. Kdyby i v takovém případě došlo k “plichtě”, rozhodne o vítězi vyšší průměrná rychlost a objem motoru.

Fotogalerie Renault Clio RS 200 (2013)

Zobrazit všechny fotografie

Vůbec nejlépe to za daných pravidel zvládla posádka s číslem 7, jmenovitě Marek Tribula a Martin Kadlec, kteří s Fabií 1.2 HTP dokázali projet soutěžní trať s průměrnou spotřebou 2,6 litru na sto a průměrnou rychlostí 54,21 km/h.

Pokud i vy chcete jezdit úsporně, rozhodně nepřehlédněte speciál o spotřebě paliva, kde se kromě častých chyb řidičů dozvíte i řadu tipů, jak jezdit úsporněji a přitom si neničit motor.

Škoda Fabia II fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Škoda fabia II 2 fotogalerie

23.9.2013 8:15| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist