Šimonovský: Zrušení tendru by výběr mýta odsunulo o dva roky

Věří však, ze se mýtné začne vybírat podle původních plánů od ledna 2007.

Případné zrušení tendru na mýtné by znamenalo odložení termínu spuštění elektronického výběru mýta v ČR asi o dva roky. Vyplývá to z rozhovoru ministra dopravy Milana Šimonovského pro Mladou frontu Dnes. Šimonovský ale věří, že se mýtné začne vybírat podle původních požadavků státu. Stihnul by se tak termín spuštění systému od ledna 2007.

„Pokud se ten systém nebude realizovat v tomto roce, na což máme ještě měsíc, tak by se to odložilo podle mého názoru asi o dva roky,“ řekl v rozhovoru Šimonovský. Šimonovský si ale nemyslí, že by jeho úřad udělal nějakou chybu, a věří, „že to dopadne tak, že náš postup bude potvrzen a mýtné začneme vybírat“.

Tendr pro zavádění mýtného, v němž ministerstvo dopravy nechalo vyhrát rakouskou firmu Kapsch, šetří antimonopolní úřad. Tendrem se začal zabývat po námitkách dvou firem, jež ministerstvo dopravy ze soutěže vyřadilo. O regulérnosti tendru na elektronické rozhodne antimonopolní úřad nejpozději do 26. ledna.

autoweb.cz, ČTK

23.1.2006 9:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist