Jak si můžete zřídit nejlepší půjčku na auto?

Pro úspěšný nákup automobilu budete muset vybrat vhodné auto, vyjednat dobrou cenu a možná nejdůležitější je financovat nákup co nejdostupnějším způsobem. Pokud nemáte značné úspory a nemůžete platit za auto v hotovosti, budete si pravděpodobně muset půjčit peníze.
perex_tit-1100x618.jpg Zdroj: MAXI Peníze s.r.o.

Autopůjčka nebo úvěr na auto vám pomůže koupit auto, které stojí více, než si můžete dovolit, s využitím externího financování. Obecně budete své vozidlo v průběhu času splácet měsíčními splátkami, pokud si však půjčíte rozumně, získáte tím dvě klíčové výhody:

  1. Na nákup vozidla si budete muset vyhradit mnohem nižší částku z vlastní kapsy.

  2. Ušetřené peníze, které ihned neutratíte za nákup vozu, můžete využít k financování dalších výdajů.

Správné plánování může zlepšit vaše šance na získání automobilu prostřednictvím půjčky na auto, která odpovídá vhodně vašemu rozpočtu.

Zvolte správně částku, kterou si můžete dovolit splácet

Než se začnete dívat na auta, zjistěte, kolik si můžete dovolit utratit. Pokud si vyberete auto, které si vyžádá uzavření půjčky, jejíž splácení je nad vaše síly, můžete si způsobit významné problémy. Chcete-li zjistit, zda si můžete dovolit splácet auto, musíte nejprve porozumět běžným podmínkám půjčky:

  • Akontace: Jedná se o platbu, kterou provedete předem při nákupu automobilu. Obecně platí, že čím větší je vaše akontace, tím menší je vaše půjčka a tím nižší jsou výsledné měsíční splátky. Odborníci doporučují uhradit alespoň 20 % z kupní ceny, abyste si zajistili výhodné podmínky půjčky na auto. Může být nepříjemné uhradit vysokou počáteční platbu, ale budete se těšit větší flexibilitě, nižším úrokovým nákladům a nižším splátkám.

  • Měsíční splátky: Jedná se o pravidelné platby, které provádíte po stanovený počet let. Udržujte výši splátek na pohodlné úrovni, abyste zvládli neočekávané události, které by mohly ovlivnit váš příjem. Váš příjem by se mohl snížit nebo byste v příštích letech mohli čelit neočekávaným výdajům. V žádném případě by vaše měsíční splátka za auto neměla být vyšší než váš měsíční příjem snížený o vaše životní náklady.

  • Délka splácení: Představuje časové období, po které budete splácet úvěr. I když delší období, jako je 72 nebo 84 měsíců může mít za následek nižší měsíční splátky, může to zvýšit úrokové náklady a celkové náklady po dobu trvání půjčky. Pokud si to můžete dovolit, je vhodnější kratší půjčka (například 36 nebo 48 měsíců), protože snižuje váš úrok a celkové náklady na půjčku.

  • RPSN: Roční procentní sazba nákladů (RPSN) je anualizovaná úroková sazba, kterou budete za půjčku platit, obvykle vyjádřená v procentech. Čím nižší je RPSN, tím nižší jsou vaše náklady na půjčku. Kromě úroků v sobě zahrnuje poplatky spojené se zřízením půjčky.

Při žádosti o půjčku vybírejte z více dostupných variant

Je nesmysl si zřídit první půjčku na auto, která se před vámi objeví. Velmi pravděpodobně zjistíte, že první nabídka, se kterou jste se setkali nebyla ta nejvýhodnější. Půjčky je důležité porovnávat, ideálně s využitím srovnávače. Pokud byste měli zájem o nezávislé srovnání autopůjček, pak nejvýhodnější půjčky na auto naleznete zde.

Tuto možnost vám však ale nikdo nevnucuje. Stejně tak si můžete financování nákupu vozidla zajistit prostřednictvím přímé půjčky od věřitele – banky, spořitelny, online půjčkové společnosti. Určitě můžete i sami nalézt velmi zajímavé nabídky půjček, nikdy však nebudete mít jistotu, že jste si vybrali skutečně ten nejvýhodnější úvěr.

Ať už si pro zřízení půjčky na auto vyberete kteroukoliv z výše zmíněných možností, vždy mějte na paměti, že byste je měli porovnávat dle výše RPSN, volit vhodnou délku splácení, abyste neplatili zbytečně mnoho peněz na úrocích, tím pádem si zajistili i vhodnou výši splátky a nikdy nepřekračujte svůj stanovený rozpočet.

10.5.2021 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: MAXI Peníze s.r.o.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist