Na co si musíte dát pozor při koupi ojetého automobilu? TOP 3 tipy

Prodejci ojetých automobilů nehrají vždy fér a mnozí využívají triky, aby ojetý automobil prodali za co nejvíc peněz.
thumbnail_autotrip-nakup-ojeteho-auta-1100x618.jpg Zdroj: Autotrip.cz, pexels.com

Stočení tachometru automobilu

Koupě ojetého automobilu totiž není jen o výběru správného modelu a motorizace. Vy si tak musíte dávat pozor, abyste se nenachytali a nekoupili zajíce v pytli. Dobře známé je ve světě ojetých automobilů stáčení tachometru, protože auta s nižším nájezdem bývají dražší. Jenže stočení tachometru může mít za následek posunutí servisních intervalů a nastat může velký problém. Tím může být například “potkání” motoru kvůli neprovedené výměně rozvodů.

Důkladně si pročtěte kupní smlouvu

Kupní smlouva je velice důležitým dokumentem a vy tak při jejím čtení rozhodně nepospíchejte. Může se totiž stát, že do ní prodejce ojetého automobilu zakomponoval něco, díky čemuž by se vzdal zodpovědnosti při objevení skryté vady. Pokud se vám něco v kupní smlouvě nebude zdát, tak úpravu smlouvy proberte s prodejcem. Pokud se jedná o drahý vůz, tak se může vyplatit kontrola smlouvy advokátem. Zkontrolujte si správnost všech zapsaných informací o voze. Chybět by také neměla informace o tom, že je prodejce výlučným vlastníkem vozidla a další osoby k němu nemají práva nebo nároky. To by mohlo znemožnit přepis auta.

Falešná servisní knížka

Servisní knížka vám o stavu vozidla řekne mnohé. Zjistíte, jestli byl pravidelně servisován v kvalitním servisu a okamžitě víte, jestli byly dodržovány servisní intervaly. Pro zkušeného podvodníka ale není problém vytvořit falešnou servisní knížku. K prodávanému vozidlu vytvoří buď úplně novou servisní knížku, nebo tu stávající doplní o nové záznamy. Dávejte si proto pozor, jestli není vyplněna celá stejným písmem nebo jednou propiskou. Koupit ojeté auto byste v tomto případě neměli.

30.7.2020 12:01| autor: Komerční prezentace | zdroj: Autotrip.cz, pexels.com

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist