Na co si dát pozor při pojištění vozidla?

Každý řidič by měl vědět, na co si při sjednávání pojištění pro jeho vůz dávat pozor. Není kam spěchat. Porovnání více nabídek a získání podrobných informací ještě před uzavřením smlouvy je základem toho, aby vám pojištění vyhovovalo a v případě nešťastné události dobře sloužilo.

Foto: dotFOX

Přemýšlejte nad možnými riziky

Než vůbec začnete s hledáním vhodných nabídek, zkuste se zamyslet nad tím, jaká rizika jsou pro váš vůz reálná. Pojišťovny umožňují základní rizika různě kombinovat. Kryty nemusí být pouze škody na vozidle, ale také na majetku a zdraví. V základu je zpravidla zahrnuto odcizení a živelné události. Mezi ty se řadí například požár, úder blesku, pád stromu, zřícení skal nebo povodeň.

Další možností, která by měla zajímat především motoristy z větších měst, je vandalismus. Posprejovaná karoserie, ukopnuté zrcátko, poškrábání laku či promáčknutá střecha nemusí již představovat drahý problém. To stejní platí o úrazech přepravovaných osob a rozbitých sklech. Rizika můžete uzavírat samostatně, ale také v rámci cenově výhodných balíčků. Vždy záleží na konkrétní nabídce.

Ten správný limit

Cenové rozpětí dnešních automobilů a jejich oprav je obrovské. U pojištění vozidla si tak předem rozmyslete, jak vysoký limit pojistky nastavíte. Majitelé luxusních a drahých vozů by nepřekvapivě měli koukat po limitech v řádech milionů korun. Dostatečné limity pojistného plnění vám garantují, že zbytečně nepřijdete o peníze. Při stanovování obecné ceny vozidla pro havarijní pojištění čerpejte ceny z materiálů pojišťovny. Horní hranice je vždy součástí pojistných podmínek. Když by vám něco nebylo jasné, určitě se před podpisem optejte.

Kam pro cenově výhodnější nabídky?

Cenu dokážete snížit, když se rozhodnete vše vyřešit u jedné pojišťovny. Klíčové je nezapomenout sjednat povinné ručení. Kompletní pojištění u jednoho subjektu bývá výhodnější a pro vás jako zákazníka praktičtější. Nemusíte si hlídat více společností, což šetří čas. Další radou je využití online kalkulačky. Srovnání vám zabere pouze pár minut a je zcela nezávazní.

Náklady na pojištění pochopitelně ovlivňuje v první řadě kategorie vozidla, nicméně díky různým bonusům a akcím máte příležitost výrazně ušetřit v průběhu celého roku. Nejlepší příležitosti čekají na řidiče, kteří jezdí bez nehod a mají v autě instalovaný nadstandardní systém proti krádeži.

Pojištění vozidla získejte výhodně

Několik výše zmíněných tipů se vám před uzavřením smlouvy bude hodit. Myslete také na to, že s postupným opotřebováním vozidla se jeho cena i pojistné snižuje. Po pár letech požádejte pojišťovnu o výpočet aktuálního pojistného a požádejte o přepracování. S velkou pravděpodobností budete s aktualizovanou pojistnou smlouvou platit méně. Dejte si tak pozor i na to, abyste vše pravidelně kontrolovali a zbytečně neplatili za pojištění ojetiny stejně, jako když byste si koupili úplně nové auto. Pojišťovna vás sama od sebe neupozorní, je tedy lepší napsat si někam upomínku.

24.9.2017 12:01| autor: Autoweb.cz | zdroj: dotFOX

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist