Showroomy McLarenu nemají co prodávat

Prodejci supersportů z Wokingu otevírají své obchody, ale nemají v nich co nabízet. Výroba MP4-12C je rozprodaná na tři roky dopředu.

Britský McLaren otvírá první z 35 showroomů, které budou brzy fungovat v devatenácti zemích světa. Řeší při tom malý problém: prodejci nebudou mít co nabídnout zákazníkům. Šéf místních operací McLarenu pro blízký východ, Asii a Afriku Ian Gorsuch prozradil asijským médiím, že jediný McLaren v prodeji, supersport MP4-12C, je rozebraný na tři roky dopředu. Další modely dorazí až za několik let.

Tříletý odhad je však nejspíš konzervativní, když vychází z čísel udávaných pro počátek výroby. Několik příštích měsíců poběží výroba tempem tisícovky MP4-12C za rok. Nová továrna McLarenu bude schopná vyrobit až čtyři tisíce vozů za rok. Příštích několik let přitom nebude stavět jiná auta než MP4-12C. Pořadníky by se tak mohly výrazně zkrátit. Přesto čeká prodejce několik měsíců života na servisních prohlídkách a obrany před koupěchtivými zákazníky, zájem o auta je údajně obrovský.

McLaren nechce své vozy vyrábět v příliš velkých počtech, aby nepoškodil jejich hodnotu při následném prodeji. Dlouhé pořadníky Britům ve skutečnosti vyhovují. Automobilka z toho důvodu zatím zůstane stranou obrovského čínského trhu, protože zájem na západních trzích na rozebrání plánované produkce bohatě stačí.

autoweb.cz

28.6.2011 9:00
Více o tématu: AfrikaAsieMcLarenWoking

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist