Shell realizuje ještě nedávno nemyslitelnou fikci, tankování paliva bez peněz, a aniž vystoupíte z auta!

Modelová situace bude vypadat asi takto - přijedete na čerpací stanici, párkrát ťuknete na displej mobilního telefonu, obsluha vám natankuje a vy během pár minut odjíždíte.

Jde jistě o novátorskou myšlenku, dokladem je třeba skutečnost, že Česká republika je druhou zemí globálně, ve které je systém uváděn do života a vy tak můžete být u toho, stačí jen pár kroků a posunete se z pozice konvenčního uživatele automobilu do řidiče budoucnosti. Jak systém vybudovaný ve spolupráci Shell Czech Republic a.s. a Mastercard funguje? Celý proces tedy projdeme podrobně.

Nejprve je zapotřebí stáhnout si z obvyklých míst (mluvíme o úložišti jak pro iPhone tak s operačním systémem Android aplikaci a spárovat ji vyplněním patřičných dat se svou platební kartou. A tím je v zásadě hotovo. Tankování pak probíhá tak, že přijedete na čerpací stanici, zastavíte u stojanu, na kterém jsou umístěné velké QR kódy, a ten si do telefonu či tabletu oskenujete.

Zadáte číslo stojanu, maximální částku, kterou chcete natankovat. Tedy např. 2000 Kč, což znamená, že i když je kapacita vaší prázdné nádrže vyšší, nenatankujete víc. A naopak můžete zadat cíleně víc než je kapacita nádrže krá cena paliva za litr od jistotu čerpání „plné.“ Teď můžete vystoupit a začít tankovat, anebo také ne – využijete-li obsluhy u čerpacího stojanu. Ta vám palivo načerpá, poté dojde k finálnímu odečtení částky za palivo, a vy jedete pryč, aniž byste vystoupili z auta šli k pokladně do prodejny.

Pro koho má tohle smysl? Tak určitě pro rodiče s dětmi, kteří nechtějí odcházet od auta s dítětem v autosedačce, anebo ratolest zdlouhavě vyndavat a pak zase poutat. Pro nadšence do nových technologií či naopak lidi, kteří nechtějí používat platební kartu třeba i proto, že si nepamatují PIN. A v neposlední řadě je zde sociální rozměr, systém zřejmě ocení hendikepovaní řidiči, kteří tak nemusejí absolvovat složitý postup doplnění paliva. Startuje se 28. listopadu 2016 na většině tuzemských čerpacích stanic Shell.

15.11.2016 8:06

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist