Sebastien Loeb pokořil Kena Blocka a výběr USA. Jak jinak…

Tohle byla porážka na vlastní půdě. Citroen importoval do USA Loeba, postavil mu rallycrossový speciál a zapsal na X Games. A Loeb vyhrál.

Je to už pár dnů, co jsme psali o tom, že král rally a mistr volantu Sebastien Loeb vyráží za oceán, aby se na X Games 2012 postavil tomu nejlepšímu, co nabízí americká rallycrosová scéna (nebo komukoli, kdo je dostatečně šílený či bez pudu sebezáchovy a v USA posadí za volant závodního auta).

Jak to asi mohlo dopadnout? Plánovaný boj s Marcusem Grönholmem nevyšel, Marcus bohužel havaroval a byl převezen namísto do depa rovnou do nemocnice.

ČTETE TAKÉ: Jak být lepším řidičem – ideální stopa a apex

A tak vše proběhlo podle jednoduchého scénáře. Loeb vyrazil z prvního místa, nechal za sebou mistra driftu a všechny ostatní a se svým s rallycrosovým speciálem Citroen DS3 si stylem start-cíl dojel pro první místo. Los Angeles padlo před rodákem z Alsaska na kolena.