Sébastien Loeb definitivně potvrdil, že je nejlepším závodníkem na světě

Jak se pozná dobrý řidič, dobrý závodník? Že sedne do jakéhokoli auta a zajede s ním skvělý výsledek. A hotovo.

Jen pro připomenutí – vzpomeňme si, co všechno Sébastien Loeb zatím dokázal. Stal se mistrem JWRC v roce 2001, pak v „dospělém“ WRC získal neuvěřitelných devět titulů, dojel čtvrtý ve FIA GT, získal stříbrnou pozici ve vytrvalostním závodě 24 hodin Le Mans, testoval Formuli 1 s výsledky lepšími než měli někteří piloti F1, opanoval s Peugeotem monstrózní Pikes Peak… A tak podobně.

Tenhle člověk má neuvěřitelný talent řídit a umí ho využít. A i když odešel z rally a přesunul se na závodní okruhy, tak ze svého umění nic neztratil a při své premiéře stál rovnou na stupních vítězů. Mluvíme o WTCC, Citroën Racing má za sebou historický den na okruhu Moulay El Hassan v Marrákeši a v jeho vůbec prvním startu v závodech FIA WTCC si tým připsal 1., 2. a 3. místo v pořadí José – María López, Sébastien Loeb a Yvan Muller. Ve druhém závodě se Sébastien Loeb dostal na absolutní špičku a vyhrál před Pechito Lópezem.

K závodu Loeb řekl: „Nevěděl jsem přesně, co bych mohl očekávat, ale Citroën vyvinul skvělé auto. Od podvozku, přes motor…všechno bylo perfektní. Mohli jsme mezi sebou v prvním závodě víc bojovat, ale nebylo možné najít skulinku, jak Pechita předjet. On prostě neudělal sebemenší chybičku a já se musel spokojit s druhým místem. Ve druhém závodě jsem měl více štěstí na startu. Pak už bylo jasné, že jsme rychlejší než naši soupeři a posunuli se až do čela.“

Je začátek sezony a nelze říkat „hop,“ když je třeba ještě „přeskočit“ až do finále, ale na druhou stranu – čísla mluví jasně. Loeb nejenže se neztratil v poli, ale dostal se na stupně vítězů a po prvním závodě je na průběžném druhém místě.

14.4.2014 10:54