Ruská smetánka používá sanitky jako taxíky

V Moskvě přišli na jeden vychytralý způsob, jak zbytečně nečekat v dopravní zácpě. Najímají si tam sanitky jako taxislužbu!

Aby nedošlo k nedorozumění, bohatí obyvatelé Moskvy si nenajímají přímo opravdové sanitky, aby je vozily, kam se jim zlíbí – to by asi nemělo zrovna nejlepší dopad na statistiky mortality. Tamní podnikavci ale používají civilní auta kamuflovaná v barvách záchranky jako exkluzivní taxíky, pro které dopravní zácpy, na které hlavní město Ruska trpí, neplatí. Stačí jenom zapnout modré majáčky a cesta vpřed je volná.

Skutečnost praskla ve chvíli, kdy tamní policie zastavila jednu ze „sanitek“, jejíž řidič se choval v provozu podezřele. Když nahlédli dovnitř, vybavení rozhodně neodpovídalo záchrannému vozu, ale spíše luxusní limuzíně. Pasažéři také nebyli žádní ošetřovatelé, ale prostí lidé v civilním oblečení. Tedy prostí… usrkávali šampaňské a cpali se kaviárem v kožených křeslech.

DOPORUČUJEME: Rolls-Royce Ghost EWB – první jízda

Služba „ambulančního taxi“ údajně stojí nějakých 200 dolarů na hodinu a ponejvíce ji využívala ruská smetánka. No, musíme uznat, že nápad je to ač neetický, tak velmi vychytralý. Kam se na to hrabou naši policisté, kteří po večer rozvážejí svoje známé domů z hospod…

25.3.2013 4:00| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist